1 / 4

Poznański Aquanet od wielu lat ubiera hydranty w biało-czerwone sweterki z okazji rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W tym roku akcja ma szczególnie uroczysty charakter, z uwagi na okrągłą rocznicę zrywu.

Powstanie Wielkopolskie jest wydarzeniem, z którym identyfikuje się wielu poznaniaków i mieszkańców regionu. Pamięć o nim wiążę się w licznych rodzinach z pamięcią o biorącym w nim udział przodkach.

Od kilku lat odnawiane są groby powstańców. Rodzą się też kolejne inicjatywy dla uczczenia kolejnych rocznic powstania. Kilka z nich wsparło poznańskie przedsiębiorstwo wodociągowe – Aquanet.

Przypnij kokardę

Na budynku Biura Obsługi Klienta spółki zainstalowano ogromną biało-czerwoną rozetę, symbol, jaki powstańcy przypinali do swoich ubrań i pruskich mundurów. Przedsiębiorstwo wraz kilkoma innymi firmami branży komunalnej zachęca Wielkopolan do noszenia rozetek przy ubraniach w ramach kampanii “Przypnij kokardę”.

W tym roku 100!

Akcja ubierania hydrantów trwa od 2013 roku, zazwyczaj sweterki zakładano na 15-20 urządzeń w centrum miasta. W jubileuszowym roku jest ich 100. Odświętny wygląd zyskają hydranty w Poznaniu (w dzielnicach Stare Miasto, Łazarz, Ostrów Tumski, Jeżyce, Wilda, Grunwald), ale również w okolicznych miejscowościach: Murowanej Goślinie, Czerwonaku, Kicinie, Swarzędzu, Luboniu i Promnicach.

Sweterki są wykonywane przez uczestniczki zajęć Dziennego Domu Seniora „Słoneczna Przystań”, panie z grupy „Bombardowanie Włóczką” i Gminnego Ośrodka Kultury „Sokół” w Czerwonaku.

Czytaj więcej

Skomentuj