Poznańskie przedsiębiorstwo wodociągowe – firma Aquanet – świętuje w tym roku 150 lat działalności. Z tej okazji przygotowano serię bardzo ciekawych filmów prezentujących historię wodociągów w Poznaniu.

– Jako przedsiębiorstwo wodociągowe obchodzące w 2015 r. jubileusz 150 lat swojego istnienia, postanowiliśmy odległą codzienność mieszkańców odkryć na nowo i pokazać, jak przez wieki zmieniające się metody uzdatniania i dystrybucji wody pitnej kształtowały jakość życia poznaniaków. – czytamy na stronie internetowej przedsiębiorstwa Aquanet.

W efekcie akcji powstały 4 filmy pokazujące sceny z życia mieszkańców Poznania sprzed roku 1865 (w którym ówcześni radni zatwierdzili uchwałę o zaprowadzeniu wodociągów miejskich) oraz w pierwszych latach funkcjonowania nowożytnych wodociągów.

Przedstawione historie łączy temat wody i korzyści wynikających z rozwoju sieci wodociągowej. Z materiałów dowiemy się m.in. czym były rurmusy i na czym polegała praca rurmistrza, posłuchamy o wodociągach hr. Raczyńskiego oraz o pierwszym Zakładzie Wodociągowym w Poznaniu.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie firmy Aquanet.

Czy pijesz wodę z kranu?

Wyświetl wyniki głosowania

Loading ... Loading ...

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj