437 osób oglądających 13 października br. wideotransmisję online z Forum Energii i Recyklingu i 425 następnego dnia oraz kilkuset gości, którzy pojawili się osobiście na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas POLECO 2021 to świadectwo, jak dużym zainteresowaniem cieszy się organizowana od 21 lat przez Abrys konferencja poświęcona energetyce rozproszonej i nowoczesnemu recyklingowi. 

21. odsłona Forum Energii i Recyklingu organizowana podczas październikowych Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO w Poznaniu w całości poświęcona była gospodarce obiegu zamkniętego. Dwudniowe, bezpłatne Forum miało charakter hybrydowy, umożliwiający zarówno osobisty udział w wydarzeniu, jak i śledzenie jego przebiegu w Internecie.

Na 21. Forum Energii i Recyklingu redakcja miesięcznika „Energia i Recykling” zaprosiła aż kilkudziesięciu prelegentów, zaś dwa dni prezentacji i dyskusji podzielone zostały tematycznie.

Pierwszy dzień Forum, a więc 13 października, poświęcony był zagadnieniom związanym z odzyskiem energii. Mowa była m.in. o pozyskiwaniu energii i ciepła z odpadów, ciepłowniach wielopaliwowych, recyklingu chemicznym odpadów tworzyw sztucznych, finansowaniu inwestycji związanych z odzyskiem energii, magazynowaniu energii czy o obecnym otoczeniu legislacyjnym tego rynku. Relację z tego dnia Forum przeczytać można TUTAJ.

Drugi dzień Forum, czyli 14 października, poświęcony był gospodarce odpadowej, sytuacji na rynku recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a także nowemu modelowi rozszerzonej odpowiedzialności producenta oraz systemowi kaucyjno-depozytowemu. Pojawiły się tematy dotyczące rynku aluminium, szkła, opon samochodowych, a także wiele innych. Relację z tego dnia przeczytać można TUTAJ.

Wstęp na Forum Energii i Recyklingu, podobnie jak na POLECO, był bezpłatny.

Czytaj więcej

Skomentuj