Reklama

AD1A ECOMONDO [19.09-15.10.23]

25. ENVICON czyli o Europejskim Zielonym Ładzie i nie tylko

25. ENVICON czyli o Europejskim Zielonym Ładzie i nie tylko
tom
11.10.2021, o godz. 14:36
czas czytania: około 3 minut
0

Sześć sesji tematycznych, wykłady, panele dyskusyjne, najważniejsi specjaliści od ochrony środowiska – Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON po roku przerwy wraca w tradycyjnej, stacjonarnej formule. Impreza odbędzie się w dniach 12-13 października w Hotelu Novotel Poznań Centrum.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

STIHL baner 1B [04.09 – 31.10.23]

To już 25. jubileuszowa edycja ENVICON-u, z pewnością największego i najbardziej rozpoznawalnego wydarzenia dotyczącego ochrony środowiska w Polsce. Organizatorem Kongresu jest firma Abrys, wydawca prestiżowych pism branżowych związanych z ochroną środowiska.

Minister Ozdoba na otwarcie

Komitet honorowy Kongresu tworzą Michał Kurtyka, minister klimatu i środowiska, Jacek Bogusławski, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz Krzysztof Dąbrowski, prezes Zarządu Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”.

Od lat impreza każdego roku gromadzi ekspertów z branży, przedstawicieli biznesu, firm komunalnych czy organizacji branżowych. Silnie reprezentowani są także członkowie administracji rządowej i samorządowej oraz naukowcy. Nie inaczej będzie tym razem. Wystąpienie otwierające obrady Kongresu wygłosi wiceminister klimatu i środowiska, Jacek Ozdoba. Minister otworzy też drugą sesję spotkania, zatytułowaną „Minimalizacja odpadów i recykling” oraz weźmie udział w pierwszym panelu dyskusyjnym (12 października).

Europejski Zielony Ład oraz pakiet sektorowych inicjatyw legislacyjnych FitFor55, którym poświęcona będzie inauguracyjna sesja kongresu, na pewno będą punktami odniesienia dla kolejnych sesji tematycznych tegorocznego ENVICONU. Zgodnie z ambicjami klimatycznymi wyznaczonymi przez Unię Europejską do 2030 r. emisje gazów cieplarnianych mają się zmniejszyć o 55% względem 1990 roku. To kluczowy krok ku neutralności klimatycznej UE w 2050 r., na którą wraz z przyjęciem unijnego „prawa klimatycznego” zgodziła się również Polska.

Nie będzie łatwo, bo UE wyznaczyła bardzo ambitne cele. Na pewno wkraczamy w decydujące dziesięciolecie w walce z klimatycznym kryzysem. W perspektywie średnio- i długoterminowej korzyści płynące z polityki klimatycznej UE przewyższają koszty transformacji, jednak w najbliższym czasie wpłynąć ona może negatywnie na kondycję wielu branż, w tym szczególnie energetycznej i komunalnej. Osiągnięcie zielonej i zdrowej przyszłości dla wszystkich będzie wymagało bowiem ogromnych nakładów inwestycyjnych.

Program Kongresu i Gala

Oprócz wspominanego Europejskiego Zielonego Ładu podczas tegorocznego ENVICON-u wiodącymi tematami będą m.in.:

  • gospodarka odpadami (selektywna zbiórka i recykling, rozszerzona odpowiedzialność producenta, bioodpady, unieszkodliwianie odpadów niebezpiecznych, GOZ),
  • odzysk energii (modernizacja ciepłowni na RDF, rynek RDF, instalacje termicznego przekształcania odpadów, wodór jako paliwo przyszłości),
  • gospodarka wodno-ściekowa (efektywność w wod-kan, poprawa jakości wody pitnej, retencja wód, zmiany klimatu),
  • edukacja ekologiczna w procesie inwestycji (zarządzanie ryzykiem komunikacyjnym, jak rozmawiać z trudnym partnerem, budując dialog).

Zwieńczeniem Kongresu tradycyjnie będzie uroczysta Gala, na której rozstrzygnięte zostaną najważniejsze konkursy branżowe. Mecenasem Gali jest Unisoft.

Podczas Gali przyznane zostaną nagrody zarówno instytucjom, przedsiębiorcom, samorządom, fundacjom, jak i osobom indywidualnym, mającym niebagatelny wpływ na gospodarkę odpadami, ochronę klimatu, poprawę jakości powietrza oraz popularyzację właściwych postaw prośrodowiskowych w naszym kraju.

Atrakcją wieczoru będzie występ Raya Wilsona – ostatniego frontmana legendarnego Genesis – który zaprezentuje zarówno twórczość solową, jak i największe przeboje tej kultowej grupy.

ENVICON to znakomita okazja do budowania wizerunku i pozycji firmy na polskim rynku ochrony środowiska. Organizatorzy Kongresu umożliwiają partnerom zaprezentowanie swojej marki i oferty decydentom z sektorów takich jak gospodarka odpadami, gospodarka wodno-ściekowa czy energetyka. Kongres jest doskonałą przestrzenią do zbudowania bezpośrednich i efektywnych relacji biznesowych w kuluarach obrad oraz w mniej formalnych okolicznościach wieczornej Gali.

Szczegółowy program dostępny na envicon.abrys.pl

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023