Choinki to tradycyjna ozdoba polskich domów w okresie bożonarodzeniowym. Najpiękniejsze są te prawdziwe – pachnące, ustrojone świerki lub jodły. Ich czas jednak przemija. W styczniu będzie można dać tym drzewkom nowe życie – w Warszawie rusza kolejna edycja akcji „Ciepło z natury”.

Urząd m.st. Warszawy oraz PGNiG TERMIKA SA od kilku lat wspólnie organizują zbiórkę choinek pod hasłem „Ciepło z natury”. Zebrane podczas akcji drzewka trafią do warszawskich elektrociepłowni jako zielone paliwo i powrócą do nas w postaci ekologicznie czystej energii cieplnej i elektrycznej.

Zbiórka drzewek rozpocznie się w czwartek, 8 stycznia 2015 r. Pierwszym przystankiem mobilnego punktu odbioru choinek będzie plac Bankowy (przed Ratuszem). W kolejnych dniach, aż do końca stycznia, zbiórka przeniesie się do pozostałych części miasta. Mobilny punkt odbioru odwiedzi wszystkie 18 dzielnic.

W 2014 roku zebranych zostało 530 ton biomasy, o blisko 130 ton więcej niż w roku 2013. Podczas wszystkich dotychczasowych edycji akcji zebrano ponad 1700 ton ekologicznego paliwa. Taka ilość pozwala na ogrzanie przez cały rok około 1000 mieszkań o powierzchni 60 m².

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj