1 / 4

Urząd Miejski w Radomiu przygotowuje się do drugiego etapu budowy parku na Ustroniu.

Dobiega końca procedura przetargowa na wykonanie prac, które w tym roku będą prowadzone w pobliżu górki saneczkowej, po południowej stronie głównej, parkowej alei na osiedlu Ustronie w Radomiu. Ta, wraz ze ścieżką rowerową, została wybudowana w zeszłym roku. Zakres robót planowanych na ten rok obejmuje natomiast budowę placu zabaw, siłowni terenowej, chodników, oświetlenia terenu oraz montaż małej architektury. Zwycięzca przetargu będzie miał na wykonanie wszystkich prac trzy miesiące.

Zgodnie z projektem, plac zabaw ma mieć bezpieczną nawierzchnię ze sztucznej trawy. Całość będzie ogrodzona i wyposażona w certyfikowane urządzenia do zabaw, w tym różnego typu huśtawki i drabinki. Obok powstanie siłownia, gdzie będzie można poćwiczyć m.in. na takich urządzeniach jak: biegacz, orbitrek, motyl czy wyciąg górny. W sąsiedztwie zostaną wybudowane trzy nowe alejki, pojawi się oświetlenie, a inwestycję dopełnią ławki parkowe oraz stojaki rowerowe i kosze na śmieci.

Eko lokator Toruń

– W dalszych planach miasta jest zagospodarowywanie kolejnych części parku na Ustroniu. Wcześniej jednak konieczne jest odtworzenie przecinającego całe osiedle potoku i odbudowa przepustów. To prace, które mają wykonać Wodociągi Miejskie. Spółka chce zrealizować ten projekt przy udziale funduszy unijnych, w ramach programu LIFE. Po zakończeniu tych prac możliwa będzie budowa kolejnych alejek na całym terenie parku oraz nasadzenia drzew i krzewów. – informuje Ryszarda Kitowska z Zespołu Informacji Prasowej i Publicznej Urzędu Miejskiego w Radomiu.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj