Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

50 mln zł na gospodarkę wodno-ściekową

50 mln zł na gospodarkę wodno-ściekową
mp
04.03.2020, o godz. 13:55
czas czytania: około 1 minuty
0

Województwo łódzkie przeznaczy 50 mln zł na infrastrukturę wodociągową i kanalizacyjną. Pieniądze zostaną przeznaczone na przydomowe oczyszczalnie ścieków, sieci wod-kan i stacje uzdatniania wody.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Zarząd województwa łódzkiego, korzystając ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020, przeznaczy 50 mln zł na rozwinięcie infrastruktury wodno-ściekowej.

Pieniądze zostaną zagospodarowane na wybudowanie zbiorowych i przydomowych oczyszczalni, sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, stacji uzdatniania wody i punktów poboru wody na terenach wiejskich województwa łódzkiego.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej 3 marca, w której wzięli udział przedstawiciele władz województwa łódzkiego, wójtowie gmin: Zduny, Goszczanów a także dyrekcja  departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich w urzędzie marszałkowskim, wskazano na aktywny udział władz województwa w zakresie polepszenia jakości życia mieszkańców dzięki rozbudowie infrastruktury wodno-ściekowej. Planowane przedsięwzięcia mają przyczynić się także do poprawy warunków środowiska naturalnego.

Otrzymane z Europejskiego Funduszu środki gmina Goszczanów planuje przeznaczyć na postawienie 180 przydomowych oczyszczalni ścieków oraz odcinek sieci wodociągowej z przyłączeniami. Koszt przytoczonych inwestycji szacowany jest na ponad 3 mln zł, z czego dofinansowanie pokryje 63 % jego wartości.

Przyznane wsparcie wyniosło do 2 mlnn zł dla gminy i zostało rozdysponowane dla 42 przedsięwzięć, a na ich realizację samorządy otrzymały trzy lata. Dotychczas zgłoszono 86 wniosków z prośbą o przyznanie wsparcia na łączną sumę 100.443.530 zł. W następnym naborze do rozdysponowania pozostało jeszcze 19,8 mln zł.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024