Reklama

envicon 2023 ad1a

60. Zjazd Krajowego Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast i uroczysta gala. Abrys Sp. z o.o. wśród nagrodzonych

60. Zjazd Krajowego Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast i uroczysta gala. Abrys Sp. z o.o. wśród nagrodzonych
05.10.2022, o godz. 12:17
czas czytania: około 3 minut
0

W dniach 21-23 września w Zakopanem odbył się 60. Zjazd Krajowego Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast połączony z Jubileuszem 30-lecia działalności Forum.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

 

W spotkaniu wzięło udział niemal 450 osób. Podczas spotkania wręczone zostały wyróżnienia: brylantowe, diamentowe, srebrne i brązowe dyplomy dla członków zwyczajnych KFDZOM a także dla członków wspierających założycieli KFDZOM oraz za wieloletni udział w działalności KFDZOM.

Od 30 lat razem

Wśród wyróżnionych i nagrodzonych osób znaleźli się między innymi Magdalena Dutka – prezes Abrys Sp. z o.o. oraz Robert Rosa – wiceprezes Abrys sp. z o.o. Uhonorowano również Tomasza Szymkowiaka – dyrektora ds. wydawnictw Abrys sp. z o.o. Odebrali oni Dyplomy 30-lecia KFDZOM w podziękowaniu za szczególny wkład w rozwój polskiej gospodarki odpadami a także Diamentowy Dyplom 30-lecia KFDZOM za wieloletni udział w działalności Krajowego Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast i Złotą Paterę 30-lecia KFDZOM za stałe partnerstwo o szczególnym znaczeniu w KFDZOM. Abrys Sp. z o.o. od lat jest partnerem Krajowego Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast.

Dyplomami 30-lecia uhonorowano również osoby, związki, izby gospodarcze i stowarzyszenia nie będące członkami Forum za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju polskiej gospodarki odpadami oraz prawników specjalizujących się w dziedzinie oczyszczania miast i gospodarki odpadami za osobisty wkład w rozwój polskiej gospodarki odpadami. Wręczono również dyplomy dla organizacji odzysku i innych podmiotów za wkład w rozwój polskiej gospodarki odpadami

Wręczono również dyplomy 30-lecia KFDZOM w podziękowaniu za wkład dydaktyczno-naukowy w rozwój polskiej gospodarki odpadami oraz wyróżnienia “Ludzi dużego formatu”.

Jak to się wszystko zaczęło?

– Gospodarki odpadami wtedy… po prostu nie było. Funkcjonowały zakłady oczyszczania miasta. Ich zadaniem było zebranie i odwiezienie odpadów na składowisko czy raczej, według dzisiejszego nazewnictwa i dzisiaj obowiązujących standardów – wysypisko. Fakt, że wtedy funkcjonowało jedynie oczyszczanie miast, ma odzwierciedlenie w nazwie naszego Forum do dzisiaj. Wtedy dopiero zaczynaliśmy myśleć o gospodarce odpadami z prawdziwego zdarzenia. Przygotowywaliśmy się do zmian, często sami te zmiany staraliśmy się zainicjować – wspomina początki powstawania KFDZOM prezes Wojciech Janka.

Po latach…

Z perspektywy czasu, prezes Janka ocenia, iż największym i widocznym gołym okiem sukcesem jest, budowa trzystu instalacji komunalnych, szczelnie obejmujących swoim zasięgiem cały kraj. – Mamy najnowocześniejsze technologie, olbrzymią – bodaj największą w Europie – ich różnorodność, czyli bogactwo. Zmienił się także na lepsze system odbioru odpadów, segregacja stała się powszechna. W stosunkowo krótkim czasie udało się nam znacznie skrócić dystans, który dzielił nas od krajów zachodniej Europy – mówił Wojciech Janka i podkreślił, że Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast aktywnie uczestniczyło w tym procesie. To były setki wyjazdów studyjnych, konferencji, wreszcie zjazdów, a także pomoc w nawiązywaniu kontaktów, wsparcie merytoryczne i organizacyjne. Aby ten sukces był możliwy, konieczne było szybkie opanowanie sztuki zarządzania dużymi projektami i w tym zakresie staraliśmy się pomóc – mam nadzieję, że jak najefektywniej – podsumował.

 

 

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Ach

Komentarz #207486 dodany 2022-10-06 08:35:36

Oczy ze zdumienia przecieram jak to czytam. Podstawa to dobre samopoczucie i wysoka niczym nieuzasadniona samoocena. "Największym sukcesem jest budowa trzystu instalacji komunalnych, szczelnie obejmujących swoim zasięgiem cały kraj" - szczególnie, gdy weźmiemy pod uwagę województwo mazowieckie Ha Ha Ha. SUKCES czy PORAŻKA ? Czytelniku odpowiedz sobie sam !

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023