Policjanci zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha, który podejrzewany jest o nielegalne składowanie odpadów niebezpiecznych dla środowiska. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Jak podaje dolnośląska policja, funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze na podstawie intensywnej pracy dochodzeniowo–śledczej i zgromadzonego materiału dowodowego zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha.

Mężczyzna podejrzewany jest o nielegalne składowanie niebezpiecznych dla środowiska lokalnego oraz dla zdrowia i życia ludzkiego odpadów poprodukcyjnych oraz żużla pohutniczego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany ma 67 lat. Mężczyzna odpowie za nielegalne magazynowanie niebezpiecznych odpadów.

W toku postępowania policjanci ustalili, że proceder gromadzenia odpadów trwał już od dłuższego czasu. Mężczyzna składował odpady na działce w gminie Kamienna Góra. Aby mieć pewność, że materiały są niebezpieczne, niezbędne było wykonanie odpowiednich analiz i zasięgnięcie opinii specjalistów. Wyniki potwierdziły przypuszczenia funkcjonariuszy.

Mężczyzna usłyszał zarzut nielegalnego składowania niebezpiecznych odpadów. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny, jak podaje policja, zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze oraz poręczenie majątkowe w wysokości 10 tys. zł. Ostatecznie o wysokości kary zadecyduje jednak sąd.

Czytaj więcej

Skomentuj