Spółdzielnie energetyczne lekiem na wysokie ceny prądu?
W czasach, kiedy hurtowe ceny prądu w Polsce należą do najwyższych w Europie, pierwsze gminy decydują się na zakładanie spółdzielni energetycznych. Samodzielnie produkują prąd i dzielą się nim z partnerami. Czy to się opłaca? Takie pytanie padło podczas konferencji zorganizowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=12130063222606231515)



