Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
John Deere 970 x 250

Drogi i komunikacja

Abrys prenumerata 2019

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia
CCJ 300 x 250

Wpisy

Studenci z Polski stworzyli motocykl elektryczny “Staszic”

Premiera pojazdu „Staszic” – motocykla elektrycznego zbudowanego przez studentów Akademii Górniczo-Hutniczej – miała miejsce 18 października. Wynalazek ma pomóc w walce z zanieczyszczonym powietrzem i hałasem towarzyszącym pracy silnika.

Autobusy hybrydowe w Częstochowie nie jeżdżą. MPK zwróci 100 mln zł?

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będzie domagał się od MPK Częstochowa zwrotu pieniędzy za autobusy hybrydowe. Po serii awarii wycofano je z eksploatacji. Możliwe, że spółka będzie musiała zwrócić 100 mln zł.

Autostrada A1 za głośna. Mieszkańcy zgłosili ponad tysiąc skarg

Uruchomienie w połowie 2016 r. odcinka autostrady A1 między Strykowem a Tuszynem spowodowało bardzo dużą uciążliwość dla mieszkańców terenów sąsiadujących z trasą. Dopuszczalny poziom dźwięków został przekroczony nocą w pięciu miejscach.
Silhouette of mountain bike parking on jetty beside sea with sunset sky background

W pasie nadmorskim powstanie sieć stacji rowerowych

Pięć polskich nadmorskich gmin w województwie zachodniopomorskim chce stworzyć wspólny system rowerów miejskich Regiobike.

Elektryczne autobusy ładowane zieloną energią. Ostrów Wlkp. wyróżniony

Ostrów Wielkopolski otrzymał nagrodę "Zielonego Feniksa" za ekologiczne innowacje m.in. w komunikacji miejskiej. Po mieście jeżdżą już cztery autobusy elektryczne, które zasila zielona energia z biomasy i gazu.

Będzie szczęśliwe zakończenie? Wybrano wykonawcę obwodnicy Łomży

Po ponad roku od rozstrzygnięcia przetargu GDDKiA podpisała umowę na budowę drogi ekspresowej nr 61 Łomża Zachód – Kolno. Przez ostatnie kilkanaście miesięcy w inwestycji nie brakowało zawirowań.
css.php