Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Makita Baner A [26.01-01.02.23]

Drogi i komunikacja

Wpisy

ekotech BANER D [19.01-07.03.23]
Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Stupięćdziesięcioletnia wojna o sól na ulicach

Każdego roku wraz ze zbliżającą się zimą i opadami śniegu powraca problem śliskich jezdni i chodników. Dlatego wszyscy odpowiedzialni za porządek i bezpieczeństwo ich użytkowników powinni wcześniej się do tego przygotować.

Dotowanie komunikacji publicznej się opłaca

W gospodarce rynkowej ceny powinny być ustalane w wyniku gry popytu i podaży. Sytuacja, w której rynek usług transportowych nie uwzględnia wszystkich kosztów – np. szkód wyrządzanych środowisku przez potoki samochodów, korki, blokowanie chodników przez zaparkowane auta – zachęca do korzystania z rozwiązań droższych i nieroztropnych.

Wrocław. Nie żyje prezes MPK Krzysztof Balawejder

W wieku 44 lat zmarł w czwartek prezes wrocławskiego MPK Krzysztof Balawejder. "Są wiadomości, których nigdy nie chciałoby się otrzymać; przed chwilą taką dostałem" – napisał prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Pierwsze samochody na warszawskiej estakadzie

Otwarto dziś (18 stycznia br.), nową drogową estakadę nad skrzyżowaniem ul. Żołnierskiej z ul. Marsa w Rembertowie. Jak zapewnia stołeczny magistrat, to jedna z większych inwestycji realizowanych przez miasto w tej dzielnicy. W tym przypadku, zmiany na lepsze odczuć powinni kierowcy korzystający z tego węzła przy wjeździe do centrum Warszawy, a także mieszkańcy Rembertowa.

Ostatnie przygotowania do otwarcia nowej warszawskiej estakady

Warszawski Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta otrzymał pozwolenie na użytkowanie nowej estakady na skrzyżowaniu ul. Marsa i Żołnierskiej. Jej budowa to ostatni etap inwestycji polegającej na modernizacji niemal pięciokilometrowego fragmentu drogi wojewódzkiej nr 631 – ciągu ulic Marsa i Żołnierskiej od ul. Naddnieprzańskiej do granicy Warszawy. Estakada ma zostać otwarta w bieżącym tygodniu.

To miasto stawia na bezpłatną komunikację i kończy z “kultem samochodu”

- Wprowadziliśmy bezpłatną komunikację miejską, żeby skończyć z kultem samochodu i zadbać o środowisko w praktyce – powiedział w niedzielę PAP prezydent Kalisza Krystian Kinastowski.
css.php