Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Uponor 970 x 250

Drogi i komunikacja

BDO 750 x 300

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

O jakości powietrza informują na przystankach

Dane dotyczące jakości powietrza pokażą elektroniczne tablice przy 60 przystankach komunikacji miejskiej w Lublinie. Miasto podejmuje pierwsze testowe działania związane z prezentowaniem informacji w ten sposób.

Multimedialne ławki łączą rekreację z naprawą rowerów

Multimedialne ławki, zintegrowane ze stacjami naprawy rowerów, pojawiły się na poznańskim Górczynie.

Białystok porastają pnącza

Przy ekranach dźwiękochłonnych wzdłuż ulic Białegostoku posadzone zostały pnącza, które nie tylko poprawiają wygląd miasta, ale także oczyszczają powietrze i chronią przed hałasem.
Zielony symbol ładowania samochodów elektrycznych na parkingu

Tylko 19 proc. polskich firm inwestuje w elektromobilność

Pojazdy z napędem alternatywnym włączyło lub planuje włączyć do swoich flot w ciągu 3 najbliższych lat 19 proc. polskich firm. Nasz kraj plasuje się pod tym względem na 12 miejscu spośród objętych badaniem krajów Unii Europejskiej.

Wyższe ceny za usługi komunalne. Gdzie najdrożej?

Najbardziej obciążającymi opłatami dla portfeli mieszkańców wciąż pozostają te za wodę i odprowadzanie ścieków. W ostatnim 2019 r. rekordowo skoczyły ceny za odpady. Tanieje transport zbiorowy. To dane z rankingu „Wydatki mieszkańców na usługi komunalne” opracowanego przez firmę Curulis.

Nowość w Gorzowie. W autobusach wprowadzą tzw. ciepły guzik

"Ciepły guzik", który zostanie zamontowany w autobusach w Gorzowie Wlkp. to system otwierania drzwi pojazdu przez pasażera, dzięki któremu kierowca nie musi otwierać wszystkich drzwi. Przez to łatwiej jest utrzymać odpowiednią temperaturę w autobusie i zapewnić komfort wewnątrz pojazdu.
css.php