Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Energia i Recykling

Drogi i komunikacja

Wpisy

Full banner boczny 300 x 600
Zobacz wszystkie wydarzenia
Składowisko azbestu 300 x 250

Wpisy

Ministerstwo zapowiada drogi ekspresowe w PPP

Kilkaset kilometrów dróg w województwach pomorskim, zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim ma zostać wybudowanych w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. To zapowiedź Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

Posłowie za wprowadzeniem stref czystego transportu i opłaty emisyjnej

Sejm przegłosował w środę nowelizację ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych. Jej zapisy wprowadzają m.in. możliwość pobierania przez miasta powyżej 100 tys. mieszkańców opłat za wjazd do centrum samochodem z silnikiem spalinowym.

300 mln zł na transport elektryczny dla samorządów

Zakup nowych autobusów elektrycznych lub trolejbusów wraz niezbędną infrastrukturą - na te zadania będzie można pozyskać dofinansowanie ze środków unijnych. Właśnie ogłoszono warunki konkursu.

Gospodarka wodno-ściekowa, ścieżki rowerowe. Ogłoszono kolejne konkursy

Ponad 12,8 mln zł na gospodarkę wodno-ściekową jest do dyspozycji w konkursie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Kolejne 7,1 mln zł zostanie przeznaczone na budowę ścieżek rowerowych. Rozstrzygnięcie konkursów ma nastąpić w trzecim kwartale 2018 r. 
Zielony symbol ładowania samochodów elektrycznych na parkingu

Chińczycy za 160 mln zł wybudują w Polsce fabrykę baterii

W gminie Oława powstanie fabryka, w której będą produkowane wkłady do baterii do aut elektrycznych. Inwestorem będzie chiński koncern Guotai-Huarong. Koszt budowy to 45 mln dolarów (ponad 160 mln zł).

Modernizacja pomorskiej kolei za unijne pieniądze

Elektryfikacja kilkunastu kilometrów linii kolejowych i nowy przystanek z nietypową numeracją. Pomorska Kolej Metropolitalna otrzymała niemal 62 mln zł unijnych środków na inwestycje w transport. Prace potrwają do 2023 r. 
Full banner boczny 300 x 600
css.php