Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Drogi i komunikacja

Termiczne 750 x 300

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Red and white closed barrier in the park

Ponad połowa Polaków chce stref czystego transportu

Połowa Polaków ocenia źle stan powietrza w swoim mieście. 64,8 proc. zgadza się na ustanowienie w nim tzw. strefy czystego transportu. Jako główną korzyść wskazują walkę ze smogiem, mniejsze natężenie ruchu, ograniczenie hałasu i zwiększenie liczby wolnych miejsc parkingowych.

Trzydzieści nowych autobusów dla Wrocławia

Wrocławskie MPK podpisało w poniedziałek, 23 września umowę z podwykonawcą - firmą Mobilis, która dostarczy w styczniu klimatyzowane oraz niskopodłogowe pojazdy. Dodatkowo przez pięć lat będzie obsługiwała kilka linii komunikacji w mieście.

Ścieżka pieszo-rowerowa na finał Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

Gromkimi brawami powitano uczestników masy rowerowej, którzy jako pierwsi przekonali się, że Warta jest otwarta na cztery kółka. Udostępnienie dla pieszych i rowerzystów ścieżki, zrealizowanej w ramach projektu „Szlak Stolic”, było finałem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Gorzowie.

Duży wzrost liczby samochodów elektrycznych w Polsce. Nadal jest ich jednak tylko kilka tysięcy

Według danych z końca sierpnia, po polskich drogach jeżdżą 6672 samochody osobowe z napędem elektrycznym. Od stycznia do sierpnia 2019 r. w Polsce zarejestrowano łącznie 2416 samochodów całkowicie elektrycznych oraz hybryd typu plug-in, czyli o 89 proc. więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej – wynika z Licznika elektromobilności uruchomionego przez PSPA oraz PZPM.

Rekordowe inwestycje w gospodarkę komunalną. To konieczność dla gmin

Ubiegły rok był jednym z najlepszych od lat pod względem samorządowych nakładów inwestycyjnych. Rok 2019 może okazać się jeszcze lepszy. Gospodarka komunalna ma być jednym z najważniejszych sektorów inwestycji dla miast i gmin.
video

W Poznaniu zaprezentowano autobus Solaris na wodór

W Poznaniu, po raz pierwszy w Polsce, zaprezentowano autobus wodorowy Solaris Urbino 12 hydrogen. To ekologiczny i całkowicie bezemisyjny pojazd.
css.php