Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Drogi i komunikacja

PzO 750 x 300

Wpisy

Bioenergy 300 x 600
Nicco 300 x 250
Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Centralny Port Komunikacyjny – dokumenty w sprawie budowy lotniska mają powstać w ciągu pół roku

W ciągu sześciu najbliższych miesięcy doradca strategiczny Centralnego Portu Komunikacyjnego opracuje dokumenty dotyczące m.in. planowania, budowy i eksploatacji przyszłego lotniska - mówi PAP prezes IIAC, zarządcy lotniska Incheon w Seulu, Kim Kyung-wook.

Budowa S11 – GDDKiA złożyła wniosek o decyzję o środowiskową

Do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu wpłynął wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) dla budowy drogi ekspresowej S11 na odcinku Szczecinek - Piła - poinformował poznański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Decyzja ostatecznie zatwierdzi przebieg przyszłej drogi ekspresowej.   

Tramwaje Warszawskie zmniejszą poziom hałasu

Po skargach mieszkańców stolicy na głośne piski tramwajów na pętli Piaski Zespół ekspertów wprowadził rozwiązanie obniżające poziom hałasu w mieście.

Warszawa niczym Kopenhaga i Amsterdam. Ruszają inwestycje w centrum stolicy

Rusza przebudowa ścisłego centrum Warszawy. W poniedziałek, 1 marca ogłoszono  start rewaloryzacji placu u zbiegu ulic Brackiej, Chmielnej, Kruczej, Zgoda i Szpitalnej oraz konkurs architektoniczny na ulicę Chmielną.

Inwestycje drogowe w Polsce. Branża zgłasza problemy i ocenia potencjał

Kryzys ekonomiczny związany z pandemią COVID-19 nie ominął również branży inwestycji drogowych. Choć według danych GDDKiA w 2020 roku wybudowano więcej dróg niż w latach poprzednich, samorządy borykają się z niższymi dochodami i sposobami finansowania inwestycji. M.in. o tym była mowa podczas wideokonferencji Abrys "Uwarunkowania prawne, technologiczne, finansowe i środowiskowe w inwestycjach drogowych".

Koronawirus COVID-19 a komunikacja miejska. Czy transport zbiorowy jest bezpieczny?

Pandemia COVID-19 spowodowała, że wiele osób zdecydowało się zmienić sposób podróżowania i zamieniło komunikację miejską na samochód. Jednak badania wyraźnie pokazują, że maseczki skutecznie chronią przed zakażeniem COVID-19, a ryzyko zarażenia się koronawirusem w środkach transportu zbiorowego nie jest większe niż w innych miejscach.
css.php