Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Drogi i komunikacja

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Rowerem przez Gliwice. W mieście powstają nowe ścieżki

W Gliwicach stawia się na jednoślady. Niedawno do użytku rowerzystów oddano pierwszy, pilotażowy kontrapas, obecnie trwa budowa ważnej dla miasta trasy rowerowej łączącej centrum z Sośnicą. W planach jest kolejna duża inwestycja – biegnąca przez tereny zieleni trasa rowerowa z centrum, przez Łabędy do Czechowic.

Polscy naukowcy i drogowcy testują nowy typ asfaltu

Naukowcy przetestują asfalty nowej generacji, by można było je stosować do budowy dróg w Polsce. Modyfikowane polimerami nawierzchnie dają perspektywę dróg bez kolein, wytrzymalszych na mróz, wilgoć i uszkodzenia.

Senat pracuje nad zwiększeniem bezpieczeństwa pieszych na pasach

Senatorowie są za zwiększeniem bezpieczeństwa pieszych na przejściach przez ulicę. Poczynili w tym kierunku już pierwsze kroki.

Zielone przystanki w Białymstoku już dostępne

Dwa pierwsze w Białymstoku zielone przystanki można już podziwiać na Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Montaż i nasadzenia właśnie się zakończyły.

Na przejściach dla pieszych będą świetlne listwy. Pierwsze takie na świecie

W Katowicach zamontowano podświetlenia krawędzi przejścia dla pieszych, które również w słoneczne dni, będą pomocne dla osób niepełnosprawnych oraz małych dzieci. To jedyne takie rozwiązanie na świecie.

Komu pieniądze na połączenia PKS? Rząd uruchamia dofinansowanie

Od początku sierpnia samorządy będą mogły składać wnioski o dofinansowanie na przywracanie połączeń autobusowych. 18 lipca wchodzi w życie tzw. ustawa pekaesowa. Na stronach Rządowego Centrum Legislacji pojawiło się długo oczekiwane rozporządzenie w sprawę podzielenia środków między województwa.
css.php