Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
John Deere 970 x 250

Drogi i komunikacja

Zielona autostrada 750 x 300

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia
Greenpower 300 x 250

Wpisy

Rower Mevo w Trójmieście ruszy 26 marca. Rozruch testowy zakończony

Mieszkańcy Trójmiasta i okolic oraz turyści wsiądą wreszcie na miejskie, elektryczne rowery. Drugi rozruch testowy systemu Mevo potwierdził gotowość do jego użytkowania. Początkowo uruchomienie systemu zapowiadano na listopad, a potem wielokrotnie przesuwano datę startu. Teraz wszystko już wiadomo - Mevo ruszy 26 marca.

PKP montuje oświetlenie LED na peronach

Polskie Linie Kolejowe zamontują w 9 tys. LED-ów m.in. na stacjach: Katowice, Włoszczowice, Łódź Olechów Zachód i Rykoszyn. Nowe światło zapewnia lepsze warunki obsługi pasażerów, a także niższe rocznie koszty. LED jest też oświetleniem przyjaznym dla środowiska.

Budowa dróg w formule PPP. Gmina Słupsk podpisała umowę

Gmina Słupsk podpisała umowę na budowę i utrzymanie niemal 11 km dróg. Inwestycja będzie kosztowała ponad 50 mln zł.

Rower Mevo nadal nie działa. Miał ruszyć w listopadzie

Uruchomienie systemu roweru metropolitarnego w Trójmieście zapowiadano na listopad. Termin ten wielokrotnie przesuwano. Chociaż jest już marzec, ciągle nie wiadomo, kiedy mieszkańcy obszaru metropolitarnego Gdańsk-Gdynia-Sopot wsiądą na miejskie rowery. Wykonawca się tłumaczy, zamawiający uspokaja.

Polskie miasta sprzątają ulice po zimie

Miasta w Polsce takie jak Kraków, Poznań, Kalisz czy Radom rozpoczęły czyszczenie ulic i chodników po zimie. Ze względu na dobre warunki atmosferyczne w wielu miejscach sprzątanie rozpoczęło się już w lutym.

Strefa czystego transportu w Krakowie dla wszystkich. Radni wprowadzili zmiany

Strefa czystego transportu, wprowadzona w styczniu tego roku na obszarze krakowskiego Kazimierza, działała tylko dwa miesiące. Po protestach przedsiębiorców, prowadzących firmy na terenie tej dzielnicy, radni zmienili uchwałę o strefie. Wprowadzone zmiany pozwalają na wjazd praktycznie wszystkim samochodom. Kraków był pierwszym miastem w Polsce, który wprowadził ograniczenia dla samochodów zanieczyszczających powietrze.
css.php