Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
MTP poleco 19

Drogi i komunikacja

Forum Zieleni 750 x 300

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia
APZ 300 x 250

Wpisy

Radom będzie miał autobusy elektryczne za 26 mln zł

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu (MZDiK) zamówił 10 autobusów Urbino 12 electric wraz z infrastrukturą do ich ładowania. To pierwszy przetarg w ramach unijnego projektu na rozwój transportu w Radomiu.

Pod Częstochową wybudowano ścieżkę rowerową za 2,5 mln zł

Budowa 2,5-kilometrowej drogi ze szlakiem rowerowym to wynik porozumienia dotyczącego rowerowego połączenia gminy Olsztyn z miastem Częstochowa. Inwestycję sfinansowano ze środków gminnych.

Ile jest w Polsce samochodów elektrycznych? Sprawdzisz na liczniku elektromobilności

Liczbę pojazdów elektrycznych lub ilość stacji do ich ładowania można skontrolować na uruchomionym przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) oraz Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) polskim liczniku elektromobilności.

Rower z Gliwic oddasz w Katowicach

Od czerwca wypożyczony w Gliwicach rower miejski będzie można zostawić na stacji w Katowicach, Zabrzu, Sosnowcu, Tychach, Chorzowie lub w Siemianowicach Śląskich i odwrotnie. Gliwice dołączyły bowiem do zintegrowanego metropolitalnego systemu rowerowego.

Drzewa i rośliny przy drogach. Czy warto je sadzić?

W Kielcach odbyło się we wtorek Forum Zielona Autostrada, towarzyszące targom Autostrada-Polska. To pierwsze tego typu wydarzenie od wielu lat łączące tematykę budownictwa drogowego z szeroko rozumianą zielenią. Redakcja miesięcznika „Zieleń Miejska” wspólnie z Targami Kielce zaprosili na konferencję grono specjalistów, którzy mówili o sposobach na łączenie zieleni z drogowymi inwestycjami.

CNG i LNG w najbliższym czasie bez akcyzy

Należy się spodziewać, że w najbliższym czasie zerowa stawka podatku akcyzowego dla gazów CNG i LNG w transporcie stanie się faktem – powiedział Henryk Mucha, prezes PGNiG Obrót Detaliczny.
css.php