Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Bentley 970 x 250

Drogi i komunikacja

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Kraków kupuje tramwaje niskopodłogowe. 110 sztuk do 2025 r.

Kraków pokazał jak będą wyglądały nowe tramwaje, które pojawiają się na torowiskach do 2020 r. Do 2025 r. do miasta może zostać dostarczonych 110 nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów. Tramwaje z wysoką podłogą całkowicie znikną z ulic.

Gimbus bez kierowcy. Czy taka jest przyszłość dojazdów do szkoły?

Miasteczko Babcock Ranch na Florydzie testuje autonomiczny autobus dowożący dzieci do szkoły. Babcock Ranch jest amerykańskim liderem w stosowaniu rozwiązań eko-energetycznych, więc autonomiczny gimbus ma napęd elektryczny.

W Trójmieście ruszą rowery miejskie Mevo. Start w listopadzie

W Gdańsku rozpoczął się montaż pierwszych stacji roweru metropolitalnego Mevo. Instalowanie stojaków trwa też w innych częściach Trójmiasta. Docelowo w 14 gminach będzie 660 stacji. Pierwsze jazdy będzie można odbywać w listopadzie.

W 2017 r. z komunikacji miejskiej skorzystało ponad 3,8 mld pasażerów

Ponad 3,8 mld pasażerów skorzystało w ubiegłym roku z komunikacji miejskiej. To o 2,2 proc. więcej niż rok wcześniej - wynika z danych GUS.

Ponad 300 mln zł na remonty przejazdów kolejowych. Ma być szybciej i bezpieczniej

Centrum Unijnych Projektów Transportowych i PKP podpisały umowę na dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej modernizacji przejazdów kolejowo-drogowych. Inwestycje będą warte 311 mln zł.

Koleje Śląskie zaoferują studentom bilet miesięczny za 1 zł

Bilet miesięczny za złotówkę zaoferują studentom pierwszych lat samorządowe Koleje Śląskie. Przewoźnik chce w ten sposób zachęcać młodych ludzi do przetestowania transportu kolejowego w regionie. W ubiegłym roku z podobnej oferty skorzystały ponad 3 tys. osób.
css.php