Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
KONTROLE 5.12.22 [24.11-05.12.22]

Drogi i komunikacja

Wpisy

e-wodobranie [28.10-05.12.22]
Neobioenergy D [01.12-08.12.22]
Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Autobus Irizar

Irizary pojadą obok Solarisów w Krakowie

W czwartek, 17 listopada została podpisana umowa z hiszpańską firmą Irizar e-mobility, która dostarczy do Krakowa cztery nowe autobusy elektryczne o długości 12 metrów (z opcją zamówienia kolejnych trzech).
Droga ekspresowa

700 milionów na domknięcie połączenia Gdańska i Szczecina „ekspresówką”

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zawarła umowę na realizację drogi S6 na odcinku Sławno - Słupsk. Nowa trasa o długości blisko 23 km będzie dwujezdniową drogą ekspresową o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku.
Skoda Enyaq IV

Zrównoważony rozwój firm motoryzacyjnych zagrożony

Mniej niż 10 proc. firm motoryzacyjnych osiągnie zrównoważony model funkcjonowania do 2050 roku - wynika z raportu „Zrównoważony rozwój w motoryzacji: od ambicji do działania”. Firmy z tej grupy spodziewają się zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych o 35 proc. do 2030 r.
Pociąg PKP

Jeden na osiem polskich pociągów pasażerskich przyjeżdża z opóźnieniem

- W III kwartale 2022 r. poziom punktualności wyniósł 87,25% dla pociągów pasażerskich oraz nieco ponad 44% dla pociągów towarowych – podał Urząd Transportu Kolejowego. Godny odnotowania jest kiepski wynik największego przewoźnika dalekobieżnego, PKP Intercity.

Nielegalne składowisko z czasów PRL przeszkodą w budowie “ekspresówki” na Ukrainę

Podczas prac przygotowawczych do budowy nowego, ważnego połączenia drogowego z Ukrainą drogowcy w okolicach Chełma odkryli nielegalne mega – składowisko z czasów PRL. Dziennikarze podjęli śledztwo w tej sprawie.
Protest ekologów

Niemcy mają dość ekscesów aktywistów klimatycznych

Cele tak – metody nie: tak można spointować wyniki sondażu na temat protestów niemieckich aktywistów klimatycznych. Aż 86 proc. procent Niemców wyraża swój sprzeciw przeciw aktywistów. Szczególnie po tym, gdy ich protest opóźnił udzielenie pomocy ofierze wypadku.
css.php