Rada m.st. Warszawy przyznała środki na budowę i remont dróg rowerowych na lata 2015-2017, za które ma powstać 15 wygodnych tras o łącznej długości 80 km.

Pieniądze przeznaczone zostaną na realizację pierwszego etapu inwestycji rowerowych wskazanych w programie „Rozwoju Tras Rowerowych do roku 2020”. Pozwolą one na rozpoczęcie prac przygotowawczych: opracowanie koncepcji i niezbędnych dokumentacji projektowych. Dzięki programowi Warszawa będzie miała spójną sieć tras rowerowych, które umożliwiają bezpieczną i wygodną jazdę, zarówno na krótszych, jak i na dłuższych dystansach.

Budowa tras rowerowych wzdłuż głównych arterii realizowana będzie przez miasto wspólnie z 40 gminami metropolii warszawskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych,  finansowanego przez Unię Europejską.

MTP 300 x 250

Stołeczni urzędnicy informują też, że Urząd Miejski będzie chciał pozyskać dodatkowe środki na budowę drogi rowerowej na ul. Puławskiej. Realizacja tej inwestycji, planowana na lata 2016-17, zostanie powiązana z wyznaczeniem buspasa pomiędzy al. Wilanowską a Piasecznem. Jeszcze w tym roku powinny powstać drogi rowerowe na ul. Rzymowskiego, Belwederskiej, Ostrobramskiej, al. Stanów Zjednoczonych. a także wzdłuż ul. Żwirki i Wigury (I etap), które zostały ujęte w „Programie Rozwoju Tras Rowerowych”. Na ich budowę przyznano wcześniej 13 mln zł.

W 2014 r. w Warszawie zrealizowano ponad 50 inwestycji i oddano do użytku ponad 60 km dróg i pasów rowerowych. Sieć rowerowa w stolicy liczy już ponad 428 km. Do dyspozycji rowerzystów jest 350 km dróg rowerowych, 55 km ciągów pieszo-rowerowych oraz 23 km pasów i kontrapasów rowerowych.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj