Rada m.st. Warszawy przyznała środki na budowę i remont dróg rowerowych na lata 2015-2017, za które ma powstać 15 wygodnych tras o łącznej długości 80 km.

Pieniądze przeznaczone zostaną na realizację pierwszego etapu inwestycji rowerowych wskazanych w programie “Rozwoju Tras Rowerowych do roku 2020”. Pozwolą one na rozpoczęcie prac przygotowawczych: opracowanie koncepcji i niezbędnych dokumentacji projektowych. Dzięki programowi Warszawa będzie miała spójną sieć tras rowerowych, które umożliwiają bezpieczną i wygodną jazdę, zarówno na krótszych, jak i na dłuższych dystansach.

Budowa tras rowerowych wzdłuż głównych arterii realizowana będzie przez miasto wspólnie z 40 gminami metropolii warszawskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych,  finansowanego przez Unię Europejską.

Stołeczni urzędnicy informują też, że Urząd Miejski będzie chciał pozyskać dodatkowe środki na budowę drogi rowerowej na ul. Puławskiej. Realizacja tej inwestycji, planowana na lata 2016-17, zostanie powiązana z wyznaczeniem buspasa pomiędzy al. Wilanowską a Piasecznem. Jeszcze w tym roku powinny powstać drogi rowerowe na ul. Rzymowskiego, Belwederskiej, Ostrobramskiej, al. Stanów Zjednoczonych. a także wzdłuż ul. Żwirki i Wigury (I etap), które zostały ujęte w „Programie Rozwoju Tras Rowerowych”. Na ich budowę przyznano wcześniej 13 mln zł.

W 2014 r. w Warszawie zrealizowano ponad 50 inwestycji i oddano do użytku ponad 60 km dróg i pasów rowerowych. Sieć rowerowa w stolicy liczy już ponad 428 km. Do dyspozycji rowerzystów jest 350 km dróg rowerowych, 55 km ciągów pieszo-rowerowych oraz 23 km pasów i kontrapasów rowerowych.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj