Świdnica pozyskała dla mieszkańców 800 tys. zł na modernizację ogrzewania w ramach projektu „Wymiana wysokoemisyjnych źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie wybranych gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej”.

Łącznie uzyskano dodatkowe 9 748 044 zł dla 15 gmin biorących udział w programie. Dla Świdnicy na wymianę kotłów przypadła kwota 800 049 zł. Dzięki tym pieniądzom wnioskodawcy, którzy pozostają na liście rezerwowej, otrzymają wsparcie finansowe na wymianę pieców w swoich domach czy mieszkaniach. W sumie może to być około 90 grantobiorców.

– Osoby, których wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie, a nie przyznano im dofinansowania z powodu wyczerpania środków przeznaczonych na realizacje projektu, otrzymają w najbliższych dniach pisma z urzędu o możliwości podpisania umowy. Wnioskodawców prosimy o zapoznanie się z ich treścią i przekazanie nam niezbędnych dodatkowych dokumentów – mówi Renata Kogut, zastępca dyrektora Wydziału Dróg i Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Przypomnijmy, że w trakcie naboru złożono 2516 wniosków w 15 gminach Aglomeracji Wałbrzyskiej. Po ich ocenie na liście prawidłowo złożonych wniosków znalazło się ich 2153.

W samej Świdnicy umowę o powierzenie grantu podpisało 209 grantobiorców. Do dziś wsparcie finansowe odebrało już 120, pozostali natomiast są w toku realizacji inwestycji lub je ukończyli i składają wnioski o wypłatę grantów.

Czytaj więcej

Skomentuj