Reklama

ad1a webinar ZSSEIE Pracodawcy GOZ [08.06-17.06.26]

Wiecej czasu na umowę

Wiecej czasu na umowę
01.02.2012, o godz. 9:55
czas czytania: około 2 minut
0

W Jaworznie do 17 lutego przedłużono termin zawierania umów na budowę przyłącza kanalizacyjnego. Mieszkańcy Długoszyna, Góry Piasku, Pieczysk i Ciężkowic mogą podpisać umowę, która daje możliwość uzyskania dotacji w wysokości do 95 procent poniesionych kosztów.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

– W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców podjęliśmy decyzję o przedłużeniu terminu zawierania umów o pełne dwa tygodnie, tak, aby osoby, które jeszcze nie podjęły decyzji o szansie na dodatkową dotację miały czas na dopełnienie wszystkich formalności – tłumaczy Józef Natonek, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. – Cały czas odbieramy telefony, udzielamy informacji, odpowiadamy na liczne pytania i – co najważniejsze – podpisujemy umowy. Specjalnie w tym celu uruchomiliśmy dodatkowe stanowiska pracy w Punkcie Obsługi Klienta.

Wszyscy właściciele nieruchomości położonych na obszarze objętym projektem kanalizacyjnym "Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzno – faza I", mogą liczyć na zwrot poniesionych kosztów budowy przyłącza w wysokości 50 proc., jednak nie więcej niż 2 tys. zł. Ten system wsparcia ruszył początkiem tego roku.

Jednak istnieje szansa na zwiększenie powyższej bezzwrotnej dotacji. W grudniu ubiegłego roku blisko 3 tys. mieszkańców osiedla Góra Piasku, Długoszyn, Pieczyska, Ciężkowice otrzymało wzór umowy, której podpisanie daje szansę Spółce wodociągowej, na wystartowanie w konkursie o pozyskanie dla mieszkańców dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie o zwrot poniesionych kosztów przyłącza w wysokości 45 proc. Dotychczas umowę podpisało blisko 1400 mieszkańców.

– 95 proc. dofinansowania to wersja najbardziej korzystna. Gmina pokryje do 50 proc. kosztów, ale nie więcej niż 2 tys. zł. Z kolei podpisanie umowy z MPWiK-iem daje szansę na pozyskanie dodatkowej dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 45 proc. kosztów budowy przyłącza, a także stwarza możliwość rozłożenia pozostałej części płatności na nieoprocentowane raty – dodaje prezes Natonek.

Więcej na www.mpwik.jaworzno.pl

 

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2026