Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Sprzątanie Drwęcy

Sprzątanie Drwęcy
14.05.2013, o godz. 14:07
czas czytania: około 2 minut
0

80 worków 120-litrowych worków śmieci zebrano podczas tegorocznej akcji ekologicznej "Pływaj z nami, czystymi rzekami - sprzątanie rzeki Drwęca", która odbyła się 21 kwietnia w okolicach Nowego Miasta Lubawskiego.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

W tegorocznej edycji akcji, której organizatorem było Towarzystwo Miłośników Ziemi Lubawskiej wzięła udział rekordowa liczba osób, a wśród nich m.in. druhowie z OSP Bratian oraz strażnicy Społecznej Straży Rybackiej z Posterunku w Nowym Mieście Lubawskim, którzy swoimi łodziami patrolowymi wspierali działania porządkowe.

– Działania rozpoczęliśmy o godz. 10, kiedy to grupa kajakarzy wyruszyła na wody Drwęcy – mówi Marek Połomski, jeden z organizatorów akcji. – Po dopłynięciu do przystani kajakowej w Kurzętniku, gdzie pozostawione zostały zebrane już śmieci, gdzie ekipa powiększyła się o grupę przedszkolaków z pobliskiej Lubawy, wraz ze swoimi rodzicami.

Akcja przerosła oczekiwania organizatorów, a cały zespół zaangażowany w akcję liczył 82 uczestników. W Nielbarku, przy nowo wykonanej wiacie zakończył się spływ porządkowy, a na uczestników czekała gorącą grochówka oraz ognisko. Dla najmłodszych uczestników spływu przygotowane zostały drobne upominki ufundowane przez burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego.

– Zebraliśmy 80 dużych 120-litrowych worków śmieci, które następnie zabrali pracownicy UG w Kurzętniku – mówi Marek Połomski. – Dzięki wsparciu lokalnych samorządów oraz dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, można było zorganizować imprezę integrującą lokalne społeczeństwo, zapewnić aktywny wypoczynek i zrobić coś dobrego dla naszego środowiska naturalnego. Rzeka dzięki temu stała się czystsza przed rozpoczęciem sezonu turystycznego. Chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom spływu, którym chciało się poświęcić niedzielę na pracą dla wspólnego dobra – środowiska naturalnego i poprawy wizerunku naszej małej ojczyzny.

Fot: WFOŚiGW Olsztyn


 

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2026