Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Dochody dla gmin

Dochody dla gmin
03.06.2013, o godz. 12:06
czas czytania: około 1 minuty
0

Posłowie PO przygotowali i skierowali do Sejmu projekt nowelizacji ustawy Prawo ochrony środowiska. Chcą, by wpływy z tytułu opłat i kar za składowanie i magazynowanie odpadów były zaliczane do dochodów jednostek samorządu terytorialnego, które na swoim terenie mają te składowiska.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

W projekcie zaproponowali usunięcie z art. 402 ust. 6 zdania trzeciego, które dotyczy wpływów z tego tytułu wówczas, gdy gmina należy do związku międzygminnego, którego zadaniem statutowym jest gospodarka odpadami. Kwestionowany przez posłów przepis mówi o tym, że wpływy należne gminie stanowią w takim przypadku wyłączny dochód budżetu związku międzygminnego. Po wejściu w życie noweli nie uległyby zaś zmianie zasady rozdziału wpływów z tytułu opłat i kar za składowanie i magazynowanie odpadów. Zasilałyby one w 50 proc. budżet gminy, a w 10 proc. powiatu. W razie zlokalizowania ich na obszarze więcej niż jednego powiatu lub więcej niż jednej gminy, dochód byłby dzielony proporcjonalnie do powierzchni zajmowanych przez składowisko.


Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2026