Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Białystok: śmieci jednak tańsze

Białystok: śmieci jednak tańsze
26.06.2013, o godz. 11:33
czas czytania: około 1 minuty
0

Radni w Białymstoku uchwalili obniżkę opłat odbioru odpadów komunalnych od mieszkańców, przy zachowaniu metody jej naliczania. I dlatego od 1 lipca 2013 roku białostoczanie będą płacili mniej niż pierwotnie planowano.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Nowe stawki są o około 10 % niższe od wcześniejszych. Opłaty w ramach nowego systemu wyniosą więc:

– za odbiór odpadów segregowanych:
19 zł – za gospodarstwo domowe o powierzchni do 40,00 m2
35 zł – za gospodarstwo domowe o powierzchni od 40,01 m2 do 80,00 m2
45 zł – za gospodarstwo domowe o powierzchni powyżej 80,00 m2

– za odbiór odpadów niesegregowanych
28,50 zł – za gospodarstwo domowe o powierzchni do 40,00 m2
52 zł – za gospodarstwo domowe o powierzchni od 40,01 m2 do 80,00 m2
67,50 zł – za gospodarstwo domowe o powierzchni powyżej 80,00 m2
 
Dodatkowo samotnie mieszkający emeryci i renciści mogą liczyć na 5 zł dopłaty.

Po analizie danych uzyskanych z ofert na odbiór odpadów komunalnych oraz weryfikacji kosztów systemu prezydent Tadeusz Truskolaski zaproponował zmianę wysokości stawek tak dla nieruchomości zamieszkałych, jak i dla nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne. Stawki zostały obniżone dla odpadów segregowanych i niesegregowanych.


Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2026