Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Kraków: zielone światło dla spalarni

Kraków: zielone światło dla spalarni
12.07.2013, o godz. 8:21
czas czytania: około 1 minuty
0

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił protest stowarzyszenia Zielona Mogiła w sprawie decyzji środowiskowej dla Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie. Prace budowlane maja ruszyć na jesieni.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

– Wygrał Kraków. Sąd nie podzielił stanowiska protestujących, uznając jednocześnie, że inwestycja jest bezpieczna dla naszego miasta – podkreśla Grzegorz Ostrzołek, prezes Krakowskiego Holdingu komunalnego SA.

Decyzja Naczelnego Sądu Administracyjnego oznacza, że została ostatecznie odrzucona argumentacja protestujących. Sąd wskazał, że z definicji inwestycja będzie proekologiczna. Jak zapewnia prezes Krakowskiego Holdingu Komunalnego, prace związane z realizacją zakładu przebiegają zgodnie z harmonogramem. Latem ma zostać wydane pozwolenie na budowę, a prace budowlane ruszą jesienią tego roku.

Wykonawcą krakowskiego Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów jest południowo-koreański koncern POSCO Engineering & Construction Co., Ltd. Umowa na realizację inwestycji została podpisana jesienią ubiegłego roku. Zgodnie z harmonogramem, instalacja ma zostać uruchomiona pod koniec 2015 roku.

Krakowska spalarnia odpadów ma być nowoczesnym i ekologicznym obiektem, który spełni restrykcyjne wymogi emisji zanieczyszczeń. Wydajność zakładu przewidywana jest na 220 000 ton odpadów rocznie uzyskiwana na dwóch liniach technologicznych o wydajności 14,1 Mg/h każda. Technologia spalania oparta będzie na palenisku rusztowym. Moc elektryczna zakładu wyniesie ok. 8 MW, a moc cieplna ok. 35 MW. Odpady po procesie spalania zostaną zagospodarowane w instalacji waloryzacji żużla. Do spalania będą kierowane tzw. zmieszane odpady komunalne z terenów objętych selektywną zbiórką.


 

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2026