Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Poznańskie segregowanie

Poznańskie segregowanie
09.09.2013, o godz. 8:13
czas czytania: około 2 minut
0

W lipcu, pierwszym miesiącu funkcjonowania nowego systemu, poziom redukcji odpadów kierowanych na składowiska w aglomeracji poznańskiej wyniósł blisko 40 proc. - informuje Związek Międzygminny „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej”.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

– Z analizy złożonych przez mieszkańców deklaracji wynika, że obejmują one ponad 90 proc. mieszkańców Związku. Zdecydowana większość z nich reguluje też płatności. Za lipiec i sierpień wpłynęło do Związku ponad 20,2 mln zł, co stanowi 75,1 proc. kwoty zakładanej w budżecie – mówił podczas konferencji prasowej Mirosław Kruszyński, przewodniczący Zarządu ZM GOAP.

W lipcu z terenu ZM GOAP odebrano ogółem 21,1 tys. ton odpadów komunalnych. Z tej ilości odzyskano i skierowano do dalszego przetworzenia ponad 8,4 tys. ton, natomiast na składowiska trafiło 12,7 tys. Stopień redukcji ilości odpadów kierowanych na składowiska wyniósł więc 39,8 proc.

Zdecydowaną większość stanowiły odpady zmieszane, których z całego obszaru Związku odebrano 18,7 tys. ton. Najwięcej powstaje ich w Poznaniu. Z jego terenu odebrano ok. 14,9 tys. ton odpadów zmieszanych, które zostały skierowane do sortowni. W nich odzyskano około 6 tys. ton surowców. Ponadto z obszaru Związku zebrano 2,4 tys. ton wyselekcjonowanych frakcji odpadów, w tym: tworzyw sztucznych – 476,1 t, papieru  – 539,7 t, szkła – 683,2 t, odpadów zielonych – 667,1 t.

– W stosunku do ogólnej liczy obsługiwanych mieszkańców, 744 tys. osób oraz 83 tys. złożonych deklaracji, odsetek nieprawidłowości jest stosunkowo niewielki – podkreślił Przemysław Gonera, dyrektor Biura ZM GOAP. – Jednak każdy taki przypadek oznacza uciążliwości dla mieszkańców, dokładamy więc starań by wyeliminować wszelkie nieprawidłowości i firmom, które niewłaściwie wywiązywały się z umów, czyli nie dostarczyły na czas pojemników lub opróżniały je z opóźnieniem, obniżamy wynagrodzenie. Łączna kwota obniżeń wyniosła w lipcu 297 340 zł.


Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2026