Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Było 11, będzie 9

Było 11, będzie 9
20.12.2013, o godz. 7:58
czas czytania: około 1 minuty
0

Od stycznia mieszkańcy Rudy Śląskiej zapłacą mniej za odbiór odpadów zbieranych w sposób selektywny. Z takim wnioskiem wystąpiła prezydent Grażyna Dziedzic, która zaproponowała obniżenie stawki o 1 zł. Rudzcy radni poszli krok dalej i zdecydowali obniżyć stawkę jeszcze o kolejną złotówkę.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

W prezydenckim projekcie uchwały obniżenie stawki określone zostało do poziomu 10 zł, zamiast dotychczasowych 11 zł. – Stawka na takim poziomie zapewniałaby – zgodnie z założeniami ustawy śmieciowej – dalsze samofinansowanie się funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w Rudzie Śląskiej – wyjaśniała prezydent Grażyna Dziedzic.

Większość radnych optowała jednak za obniżeniem stawki o kolejną złotówkę, do poziomu 9 zł. W takiej też formie uchwała ostatecznie została przyjęta. W związku z obniżką stawki właściciele nieruchomości będą musieli w nowym roku złożyć nowe deklaracje śmieciowe.


Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2026