Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Będą kary za brak przetargu

Będą kary za brak przetargu
28.03.2014, o godz. 8:26
czas czytania: około 1 minuty
0

14 gmin w kraju nie zorganizowało dotąd przetargów, zlecając odbieranie odpadów komunalnych własnej jednostce organizacyjnej. Zapłacą kary pieniężne - wyjaśnia resort środowiska.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Z danych resortu wynika, że 14 gmin, które nie zorganizowały przetargów (w tym jeden związek międzygminny) zleciło odbieranie odpadów komunalnych własnej jednostce organizacyjnej. W ocenie strony rządowej, w takich wypadkach powinna zostać wszczęta procedura nałożenia administracyjnej kary pieniężnej

Z danych resortu wynika, że gminy najchętniej naliczają opłaty za odbiór odpadów metodą od mieszkańca. Zdecydowało się na nią 1622 jednostek. Metodę od gospodarstwa domowego wybrało 537 gmin, od zużycia wody – 23, a kryterium powierzchni zaledwie 9. 104 gminy wybrały łączoną metodę.

W przypadku odpadów segregowanych najwyższa zanotowana przez resort stawka naliczana metodą od mieszkańca wynosi 18 zł, najniższa – 2,5 zł. Średnia opłata to 7,9 zł. W przypadku odpadów zmieszanych najwyższa stawka to 39 zł, najniższa – 3 zł; średnio – 13,66 zł.


Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2026