Reklama

AD1A odpady budowlane [08.01-14.01.2025]

Nagroda Pracy Organicznej

Nagroda Pracy Organicznej
28.11.2007, o godz. 13:15
czas czytania: około 3 minut
0

Podczas uroczystej Gali XI Międzynarodowego Zjazdu Ekologicznego wręczono nagrody Pracy Organicznej w Ochronie Środowiska im. Wojciecha Dutki.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B Sprawozdania roczne BDO [08.01-18.02.25]

Od kilku już lat redakcja „Przeglądu Komunalnego” przyznaje Nagrodę Pracy Organicznej w Ochronie Środowiska, która stanowi uhonorowanie osiągnięć osób działających na rzecz ochrony środowiska i propagujących zasady zrównoważonego rozwoju. W bieżącej edycji Nagrodę przyznano w dwóch kategoriach: dla osoby aktywnie działającej na rzecz zrównoważonego rozwoju, którą otrzymała Barbara Kozal oraz dla dziennikarzy, publicystów i zespołów redakcyjnych, promujących postawy ekologiczne – przyznaną Dziennikarskiej Agencji Wydawniczej „Maxpress”.

Barbara Kozal – od czerwca 1991 r. jej działalność zawodowa związana była z Bankiem Ochrony Środowiska. Była pierwszym „ekologiem” zatrudnionym w Banku – taką nazwę stanowiska przyjęto dla specjalistów – inżynierów, którzy rozpoczynali w Banku pracę związaną z kredytowaniem inwestycji proekologicznych. Współtworzyła zasady i procedury współpracy pomiędzy nowo utworzonym Bankiem Ochrony Środowiska a Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, opracowywała i wdrażała zasady ocen techniczno-ekologicznych, które stały się elementem oceny ryzyka kredytowego projektów inwestycyjnych. Początkowo samodzielnie realizowała zadania ekologa, potem, gdy zespół specjalistów – inżynierów rozrósł się do kilku osób, została kierownikiem Zespołu Ekologów w Wydziale Kredytów w Centrali Banku. Już wtedy wspierała także działalność ekologów w nowo tworzonych Oddziałach Banku. W 1997 r. została powołana na nowo utworzone stanowisko Głównego Ekologa. W marcu 1998 r. awansowała na Dyrektora Departamentu Projektów Ekologicznych. W 2001 r. decyzją Zarządu Banku w związku ze zmianą struktury rozszerzono obszar działania Departamentu poprzez utworzenie Departamentu Projektów Ekologicznych i Obsługi Samorządów. Była, niekwestionowaną rzeczniczką idei zrównoważonego rozwoju. Działalność na polu ekologii przyniosła jej wielu zwolenników – nie tylko wśród współpracowników, ale także ludzi z branży związanych z ochroną środowiska. W dużej mierze jej zasługą jest fakt, iż obecnie BOŚ, będąc uniwersalnym bankiem komercyjnym, kojarzony jest z instytucją wypełniającą misję proekologiczną.

Dziennikarska Agencja Wydawnicza „Maxpress” powstała 14 lat temu. Jej założyciele i wydawcy – Jacek Zyśk i Paweł Wójcik – są utytułowanymi dziennikarzami z długoletnią praktyką, a swoją dziennikarską pracę zawodową rozpoczynali w latach 80. W 1993 r. rozpoczęli wydawanie dwutygodnika „Środowisko”, kilka lat później kwartalnika „Prawo i Środowisko” i dwumiesięcznika „Odpady i Środowisko”. Wydawnictwa te trafiają do administracji centralnej i terenowej, do zakładów przemysłowych – zarówno tych produkujących na rzecz ochrony środowiska, jak i poszukujących nowych, przyjaznych środowisku technologii, do nadleśnictw, placówek naukowych, bibliotek, szkół oraz pozarządowych organizacji ekologicznych. Publikacje Wydawnictwa Maxpress mobilizują do szerszego spojrzenia na ochronę środowiska i żywo reagują na najbardziej aktualne i najistotniejsze wydarzenia w sferze ochrony środowiska. To właśnie na łamach tych wydawnictw odnaleźć można rzetelne informacje przekazywane przez najlepszych dziennikarzy ekologicznych, skupionych w Klubie Publicystów Ekologicznych EKOS przy Zarządzie Głównym Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Łamy wydawnictw chętnie też goszczą naukowców, prawników, przedstawicieli administracji centralnej, terenowej i samorządowej.

(rdz)

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

AD1A odpady budowlane [08.01-14.01.2025]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 ZM Zieleń na terenach zabytkowych [08.01-31.01.25]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2025