Na spotkanie obecny był także wiceburmistrz Malborka Maciej Rusek, który wyraził chęć włączenia tego miasta w dalsze prace stowarzyszenia oraz radni Rumi.
Podczas spotkania przyjęty został harmonogram dalszych prac nad powołaniem stowarzyszenia. Wspólnie ustalono, że wszystkie chętne samorządy do końca sierpnia 2011 podejmą uchwały o przystąpieniu do stowarzyszenia. Następnie, prawdopodobnie 15 września odbędzie się walne zebranie założycielskie stowarzyszenia.
Po rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym, najprawdopodobniej w październiku, stowarzyszenie Gdański Obszar Metropolitalny oficjalnie rozpocznie swoją działalność. Będzie się to wiązało z powstaniem wspólnego biura stowarzyszenia, które ułatwi komunikację między członkowskimi samorządami oraz będzie koordynowało prace GOM-u. Pierwszym zadaniem Stowarzyszenia będzie opracowanie planu działania na rok 2012.
źródło: gdansk.pl
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png,qpas=8372980972606261752.pagespeed.ce.mY377VG7RZ.png)
![ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/05/eco26_1320x150_gyt_pol.jpg?pas=17874989142606261752)
![ad1c abrys wydarzenia [od 03.03.25]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2025/03/wydarzenia.abrys_.pl-320-x-520-px.png?pas=10330146302606261752)












![ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px.png?pas=6436361582606261752)
![ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/odpady-z-kanalizacji-1320-x-250-px.jpg?pas=444297932606261752)












Komentarze (0)