Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

21 milionów na rozwój puszczy

21 milionów na rozwój puszczy
13.07.2011, o godz. 10:34
czas czytania: około 1 minuty
0

W Białymstoku cztery gminy powiatu hajnowskiego podpisały umowy na dofinansowanie swoich inwestycji proekologicznych w ramach specjalnego programu Ministerstwa Środowiska "Zrównoważony Rozwój Rejonu Puszczy Białowieskiej".

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Łącznie 21 mln zł na projekty proekologiczne trafi do gmin z terenu Puszczy Białowieskiej w formie preferencyjnych pożyczek i dotacji wypłacanych do 2015 roku. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na budowę kanalizacji sanitarnej, montaż przydomowych oczyszczalni ścieków czy instalację kolektorów słonecznych, ale też na uzupełnienie tzw. wkładu własnego w innych projektach dofinansowanych ze środków UE.

Jako pierwsze umowy podpisały gminy: Białowieża, Czyże, Dubicze Cerkiewne i Narewka, które otrzymają dotacje w wysokości 6,3 mln zł. Kolejne umowy w formie pożyczek na łączną sumę 15 mln zł zawierane będą w najbliższym czasie. Od 2012 roku gminy mogą rozpocząć zakup i montaż przydomowych oczyszczalni ścieków oraz kolektorów słonecznych do ogrzewania wody użytkowej.

Pieniądze dla gmin powiatu hajnowskiego, na realizację zadań z zakresu gospodarki wodno-ściekowej, pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach ministerialnego programu „Zrównoważony Rozwój Rejonu Puszczy Białowieskiej”.

źródło: mos.gov.pl

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2026