Reklama

AD1A KUBOTA [02.09-30.09.24]

Gdańsk: Społeczny Opiekun Bezdomnych Kotów

Gdańsk: Społeczny Opiekun Bezdomnych Kotów
11.03.2013, o godz. 13:58
czas czytania: około 2 minut
0

Niesienie pomocy bezdomnym, chorym lub cierpiącym kotom - to cel działalności społecznych opiekunów bezdomnych kotów, którzy od 7 lat realizują wspólnie z Miastem Gdańsk program pomocy bezdomnym kotom. Od 6 marca blisko 300 gdańszczan legitymować się będzie się pierwszymi w Polsce Kartami Społecznych Opiekunów Bezdomnych Kotów.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B KUBOTA [02.09-30.09.24]

Program pomocy bezdomnym kotom Miasto Gdańsk realizuje od 2006 roku. – Program ma bardzo duży i pozytywny odzew, a jego znaczenie z roku na rok wzrasta – podkreśla Maciej Lorek, dyr. Wydziału Środowiska gdańskiego magistratu. Już od 7 lat Miasto oferuje kotom domy szyte ma miarę – własny kąt na wyłączność (1 pomieszczenie dla 1 kota) i odrębne wejście do każdego z pomieszczeń. Łącznie jest ich w Gdańsku już ponad 700, co oznacza że ok. 3000 wolnobytujących kotów ma dach nad głową!

Projekt kociego domu jest owocem konsultacji Miasta z miłośnikami i znawcami kociej natury oraz Powiatowego Inspektora Weterynarii. Kocie schronienia przekazywane są spółdzielniom i wspólnotom mieszkaniowym, które lokują je w sąsiedztwie swoich domów. A gdańszczan chętnych do niesienia pomocy nie brakuje. – Obecnie w Gdańsku zarejestrowanych jest około 300 opiekunów zwierząt, jednak według naszej wiedzy liczba osób pomagających anonimowo jest znacznie większa – mówi Marcin Tryksza, koordynator akcji z Wydziału Środowiska.

Karta Gdańskiego Społecznego Opiekuna Bezdomnych Kotów upoważnia jej posiadacza do: nieodpłatnego otrzymania budek dla bezdomnych kotów oraz karmy w okresie zimowym; możliwości sterylizacji lub kastracji bezdomnych kotów; otrzymywania materiałów informacyjnych i promocyjnych dotyczących tematyki ochrony zwierząt; udziału w szkoleniach oraz spotkaniach nt. ochrony zwierząt organizowanych przez Miasto Gdańsk. Ale karta społecznego opiekuna nie sprowadza się wyłącznie do praw i obowiązków wynikających z pełnionej funkcji. – W ten sposób chcemy uhonorować działalność społeczników, która niejednokrotnie spotyka się z brakiem akceptacji ze strony otoczenia. Wyrazić uznanie dla ich niełatwej działalności i niejako usankcjonować ich bardzo cenne działania – zaznacza Maciej Lorek.

– To Państwo, swoją postawą i aktywnością, zainspirowaliście nas do działań, które poprawiać mają warunki życia bezdomnych kotów na terenie naszego miasta. Dziękujemy Wam za zaangażowanie i wrażliwość – powiedział, podczas uroczystego spotkania ze społecznymi opiekunami kotów, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Podczas spotkania, które odbyło się 6 marca w Nowym Ratuszu, prezydent Gdańska wręczył 15 społecznym opiekunom bezdomnych zwierząt Medale Prezydenta Miasta Gdańska.

Społecznym opiekunem bezdomnych kotów może zostać każdy pełnoletni mieszkaniec Gdańska, niepozbawiony praw publicznych, zainteresowany działalnością na rzecz pomocy bezdomnym kotom. Przyjęcie do grona opiekunów następuje poprzez osobiste zgłoszenie, zarejestrowanie i wydanie numerowanej karty Społecznego Opiekuna Bezdomnych Kotów przez Wydział Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Działalność opiekunów opiera się wyłącznie na pracy społecznej i jest w pełnym zakresie nieodpłatna.


Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad3b zm MSO [12.08-16.10.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024