Reklama

AD1A KUBOTA [02.09-30.09.24]

Misja-emisja. Inauguracja projektu

Misja-emisja. Inauguracja projektu
10.02.2014, o godz. 11:07
czas czytania: około 2 minut
0

6 lutego 2014 r. w Centrum Prasowym PAP odbyła się konferencja prasowa inaugurująca ogólnopolską kampanię informacyjno-edukacyjna na rzecz przeciwdziałania niskiej emisji pn. „Misja-emisja”, dofinansowanej ze środków Narodowego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Zaproszenie organizatora – firmy Abrys – do panelu dyskusyjnego z ekspertami przyjęli m.in. Jacek Szymczak – prezes Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie, Mariusz Popiołek – koordynator programu KAWKA, dr inż. Artur Badyda z Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej oraz dr inż. Anna Szałkowska z Fundacji PlasticsEurope Polska. Na konferencji obecni byli przedstawiciele mediów ogólnopolskich i branżowych, a także hości przebrani w stroje Dymskiego – byłego kominiarza będącego twarzą projektu.

Konferencja rozpoczęła się o godz. 11 powitaniem gości przez prezes firmy Abrys Magdalenę Dutkę. 45-minutową dyskusję z zaproszonymi ekspertami poprowadziła koordynator projektu „Misja-emisja” Agnieszka Markiewicz. Podczas dyskusji problem niskiej emisji został przedstawiony wieloaspektowo. Dr inż. Artur Badyda wprowadził przybyłych dziennikarzy w temat, dlaczego niska emisja stanowi problem i jaki jest jej wpływ na środowisko i ludzkie zdrowie. O tym w jaki sposób spalanie odpadów w przydomowych piecach przyczynia się do wzrostu niskiej emisji i jakich argumentów użyć, by nakłonić społeczeństwo do rezygnacji z takich praktyk przekonywała dr inż. Anna Szałkowska z Fundacji PlasticsEurope Polska. Prezes Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie Jacek Szymczak szczególną uwagę zwrócił m.in. na jedną z przewag stosowania ciepła systemowego, którą jest znaczące ograniczenie zanieczyszczeń, możliwe dzięki spalaniu węgla w ciepłowniach i elektrociepłowniach ze średnią sprawnością ponad 83,5 %, podczas gdy sprawność instalacji wykorzystywanych w ogrzewnictwie indywidualnym wynosi znacznie poniżej 65%. Z kolei o rosnącym zainteresowaniu programem KAWKA – Likwidacja niskiej emisji wspierająca wzrost efektywności energetycznej i rozwój rozproszonych odnawialnych źródeł energetycznych”, a także o przedsięwzięciach podejmowanych przez gminy i finansowanych ze środków dostępnych w ramach tego programu opowiedział jego koordynator z ramienia Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Mariusz Popiołek. Stanowiska zajęte przez zaproszonych ekspertów jednogłośnie podkreśliły, że niska emisja to zjawisko, o którym trzeba mówić, a kampania informacyjno-edukacyjna „Misja-emisja” to idea z misją.

W drugiej części konferencji koordynator projektu „Misja-emisja” Agnieszka Markiewicz zaprezentowała najważniejsze elementy kampanii, które powstaną w ciągu roku trwania projektu. Począwszy od zbliżającej się konferencji dla gmin „Niska emisja – poważny problem” 5 marca 2014 r. w Warszawie, charakteryzując założenia gry miejskiej „Porwanie Dymskiego” organizowanej w kwietniu br. na terenie Poznania, konkursów dla gmin i nauczycieli oraz inicjatywę na Dni Otwarte Ciepłowni pod hasłem „Ciepło, cieplej… ciepłownia, prowadząca konferencję omówiła także materiały edukacyjne powstające w ramach kampanii: komiks „Dymski kontra dymony”, cztery spoty wideo o perypetiach Dymskiego, dodatki tematycznych do „Przeglądu Komunalnego” czy baza wiedzy dostępna na stronie kampanii www.misja-emisja.pl.


 

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad3b zm MSO [12.08-16.10.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024