Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Legnica: miasto egzekwuje „śmieciowe” długi

Legnica: miasto egzekwuje „śmieciowe” długi
23.01.2015, o godz. 4:18
czas czytania: około 1 minuty
0

W minionym roku pracownicy Biura Gospodarowania Odpadami Komunalnymi w legnickim magistracie wyegzekwowali około 1,2 mln zł od osób zalegających z opłatami za odbiór śmieci. Osoby i firmy, które nie płacą za tę usługę mogą narazić się na poważne konsekwencje - ostrzegają urzędnicy.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Jak informuje Przemysław Rogowski, dyrektor BGOK, w minionym roku zaległości za odbiór odpadów komunalnych wynosiły w sumie ponad 1,4 mln zł. Na ten dług składały się zaległości 5251 osób fizycznych i 484 prawnych. Do podmiotów, które złożyły deklaracje, a nie płacą za odbiór śmieci, zostały najpierw wysłane upomnienia. Jeżeli to nie przyniosło efektów, kolejnym etapem były tytuły wykonawcze. To przyniosło wynik w postaci 1,2 mln zł, które dłużnicy zapłacili. Około 90 tytułów wykonawczych pracownicy BGOK wysłali do organów egzekucyjnych w innych miastach, które ściągają zaległości wobec ich mieszkańców, posiadających nieruchomości w Legnicy.

Dyrektor Rogowski zapewnia, że zaległości, które jeszcze nie zostały ściągnięte od dłużników, będą konsekwentnie i stanowczo egzekwowane.

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2026