Inwestycje mają na celu dostosowanie źródeł produkcyjnych Veolii do wymogów dyrektywy Unii Europejskiej ws. emisji przemysłowych (tzw. dyrektywa IED), wyznaczającej dopuszczalną emisję NOx na poziomie 200 mg/Nm3.
Modernizacja w Łodzi dotyczy trzech kotłów w EC3 oraz jednego w EC4. Projekt będzie realizowany w latach 2016-2017 przez konsorcjum firm Energotechnika – Energorozruch Gliwice S.A., ZRE Katowice S.A., AIUT Sp. z o.o. Koszt przedsięwzięcia jest szacowany na 95 milionów złotych.
Inwestycja w ECII Karolin w Poznaniu obejmuje modernizację trzech bloków i jest przewidziana na lata 2016-2018. Za jej realizację generalny wykonawca, firma SBB Energy, otrzyma około 80 milionów złotych. Zastosowana technologia SNCR umożliwia dobudowanie w przyszłości części katalitycznej, przez co emisja tlenków azotu będzie mogła zostać zredukowana poniżej 150 mg/Nm3.
– Budowa instalacji odazotowania to kolejna, po wprowadzeniu systemów odsiarczania oraz możliwości spalania biomasy, modernizacja naszych elektrociepłowni w Łodzi i Poznaniu. Troska o środowisko to jedna z najważniejszych wartości dla Grupy Veolia, dlatego cieszymy się, że te inwestycje przyczynią się do poprawy jakości powietrza w obu aglomeracjach – mówi Gerard Bourland, dyrektor generalny Grupy Veolia w Polsce.
Komentarze (0)