Część merytoryczną seminarium poprzedziło ogłoszenie wyników VI edycji konkursu organizowanego przez redakcję „Zieleni Miejskiej” – „Inspiracje w przestrzeni – ogród społeczny”. Magdalena Dutka, prezes zarządu firmy Abrys zaprezentowała miesięcznik, który obchodzi w tym roku dziesiątą rocznicę istnienia.
– Przez te 10 lat wydaliśmy 118 numerów czasopisma – mówiła Magdalena Dutka. – Miesięcznie czyta nas 14 tysięcy osób. Każdy numer trafia w ręce nawet kilkunastu tysięcy osób. Do tych pism się wraca, do treści w nich zawartych. Nasze seminarium co roku jest coraz większe. W tegorocznej edycji bierze udział 730 osób. Łącznie we wszystkich seminariach Miejska Sztuka Ogrodowa w ciągu ostatnich 10 lat wzięło udział prawie trzy tysiące osób.
Jubileusz pisma to doskonała okazja do podziękowania współpracownikom „Zieleni Miejskiej”, którzy wspierają od lat miesięcznik swą wiedzą i autorytetem. Podziękowano nie tylko najbardziej aktywnym autorom publikacji, ale także firmom i instytucjom, które współpracują z pismem w sferze merytorycznej i promocyjnej.
Nowelizacja ustawy o ochronie przyrody, rewitalizacja Łodzi, zieleń miejska w mikroskali, idea slow city, bezpieczny i niedrogi plac zabaw, inwestycje w dog parki, marketing ośrodków miejskich i oprogramowanie dla branży – to tylko kilka z tematów, które poruszono podczas XI edycji seminarium „Miejska Sztuka Ogrodowa”, współorganizowanego przez miesięcznik „Zieleń Miejska” pierwszego dnia Targów Gardenia w Poznaniu.
To branżowe spotkanie rokrocznie skupia coraz większe audytorium. Konferencja jest kierowana przede wszystkim do zarządców terenów zieleni, wykonawców, producentów, ogrodników, jak również do architektów i architektów krajobrazu.
– Od jedenastu lat wydarzenie współorganizujemy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Każdego roku staramy się, by program był interesujący, zróżnicowany pod względem tematycznym i wpisywał się w najnowsze trendy. Wśród prelegentów zawsze znajdują się praktycy, którzy zgłębiają poszczególne zagadnienia, bazując na swoim bogatym doświadczeniu – podkreśla Judyta Więcławska, redaktor prowadząca miesięcznik „Zieleń Miejska”. – Zarówno w ubiegłym, jak i w bieżącym roku w naszej konferencji uczestniczyło ponad 700 osób, to dla nas sygnał, że branża chce się doszkalać, wciąż poszukuje inspiracji i miejsca do wymiany doświadczeń – dodaje.
Wśród prelegentów znaleźli się stali współpracownicy miesięcznika „Zieleń Miejska” – mowa tutaj m.in. o adwokat Sarze Annie Til Dąbrowskiej, która omówiła praktyczny zakres zmian w odniesieniu do nowelizacji ustawy o ochronie przyrody, ale także o dr inż. Monice J. Latkowskiej ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, która przedstawiła temat zieleni miejskiej w mikroskali. Podczas seminarium głos zabrał – również dobrze znany czytelnikom „Zieleni Miejskiej” – Dominik Berliński (Centrum Kontroli Placów Zabaw), który przekonywał uczestników, że można stworzyć bezpieczny i niedrogi plac zabaw. Nie zabrakło także Anny Komorowskiej z pracowni k., która tym razem wskazała dobre praktyki w ramach konsultacji społecznych.
Komentarze (0)