Reklama

AD1A PTAK GARDEN WARSAW EXPO [19.11-19.12.24]

GOZ ważnym elementem polskiej polityki surowcowej

GOZ ważnym elementem polskiej polityki surowcowej
29.03.2018, o godz. 14:01
czas czytania: około 1 minuty
0

Podczas konsultacji projektu Polityki Surowcowej Państwa (PSP) wiceminister środowiska Sławomir Mazurek podkreślał rolę idei gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ) w tych zapisach. Szczególną uwagę należy zwrócić na odzysk surowców z odpadów i ich ponowne wykorzystanie - przekonywał.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1a regionalne Radomsko [31.10 – 2.12.2024]

We Wrocławiu odbyły się kolejne konsultacje związane z projektem Polityki Surowcowej Państwa (PSP). Tematem dyskusji był trzeci filar PSP dotyczący m.in. pozyskiwania surowców z odpadów.

– Trzeci filar Polityki Surowcowej Państwa realizuje elementy gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ), stawiając na odzysk surowców z odpadów – poinformował Mariusz Orion Jędrysek, Główny Geolog Kraju. PSP szczególny nacisk ma kłaść na surowce mineralne wytworzone z odpadów.

Wiceminister Sławomir Mazurek przypomniał, że główną ideą GOZ jest ponowne wykorzystanie odpadów pod kątem surowcowym. Efektem tego jest utrzymanie wyższego poziomu zasobowego surowców na rynku, a jednocześnie zmniejszenie ilości trwale składowanych odpadów.

Jednocześnie wiceminister zaznaczył, że resortowi środowiska zależy na jak najszerszej debacie publicznej pozwalającej na zwiększenie świadomości społecznej i stworzeniu szansy na skuteczne zakorzenienie się idei GOZ w społeczeństwie.

Jak informuje Ministerstwo Środowiska, projekt PSP składa się z 9 filarów, które skupiają się na całościowym ujęciu geologii kraju. Zwraca on m.in. uwagę na zapotrzebowanie surowcowe państwa oraz na tworzenie narzędzi i wyznaczanie kierunków działań w tym obszarze.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 odpady budowlane [04.11-03.12.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024