Kubicki (Elektrorecykling): stworzyliśmy branżę, która nie istniała
"20 lat temu zaczynaliśmy od młotków i śrubokrętów. Później dzięki polskiemu sprytowi udało nam się stworzyć branżę, która wcześniej nie istniała" – tak o początkach sektora recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego mówi Bartosz Kubicki, prezes firmy Elektrorecykling, z którym spotkaliśmy się w czasie 20. Konferencji "Recykling ZSEE" wydawnictwa Abrys. Jego zdaniem w dzisiejszych realiach geopolitycznych ta branża staje się kluczowa dla gospodarki.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=12310573462606231928)




![Pakuła (Asekol): Myślmy o recyklingu sprzętu, a nie tylko wygodzie [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/05/20260512-115343-300x200.jpg.pagespeed.ce.4tjP4Np9wj.jpg)



















