Reklama

AD1A PTAK GARDEN WARSAW EXPO [19.11-19.12.24]

Trzymaj ciepło! W Poznaniu ruszyła kolejna akcja termowizyjnych badań budynków

Trzymaj ciepło! W Poznaniu ruszyła kolejna akcja termowizyjnych badań budynków
sm
13.12.2018, o godz. 10:45
czas czytania: około 2 minut
3

W Poznaniu rozpoczęła się już dziesiąta edycja akcji "Trzymaj ciepło". Program umożliwia przeprowadzenie bezpłatnych badań termowizyjnych budynków i ustalenie którędy ucieka ciepło. Pozwala to zaplanować działania modernizacyjne związane z ociepleniem.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1 Regionalne Leszno [05.11 – 25.11.2024]

Organizatorzy (Miasto Poznań i Veolia) chcą zwrócić uwagę na fakt, że utrata ciepła przez nieszczelne okna czy źle ocieplone ściany powoduje nie tylko spadek temperatury w mieszkaniu. To także konieczność większych wydatków energię cieplną, która bezpowrotnie ucieka z nieszczelnych budynków i “podgrzewa” powietrze w mieście, zamiast w pokojach, kuchni i łazience.

W ramach badań “Trzymaj ciepło” mieszkańcy Poznania mogą skorzystać z bezpłatnych badań termowizyjnych budynków. Po ich wykonaniu każdy z uczestników programu otrzymuje w ciągu 14 dni obszerny raport, który zawiera termogram z opisem ewentualnych nieprawidłowości. Wiedząc, w których miejscach z budynku ucieka ciepło, jego właściciel może zaplanować inwestycję termomodernizacyjną, np. ocieplanie obiektu, uszczelnianie lub wymianę okien i drzwi, montaż rolet czy wymianę grzejników.

–  Apeluję do wszystkich świadomych ekologicznie poznaniaków o wzięcie udziału w tym programie. Projekt “Trzymaj ciepło” jest bardzo istotny z punktu widzenia poprawy jakości powietrza w naszym mieście. Pomaga też zmniejszyć obciążenie domowego budżetu – powiedziała Katarzyna Kierzek-Koperska, zastępca prezydenta Poznania. – Z okazji jubileuszowej edycji akcji “Trzymaj ciepło” chcemy zbadać 799 domów jednorodzinnych i 30 kamienic – oświadczyła.

Przez dziewięć sezonów grzewczych zbadano łącznie 4201 budynków jednorodzinnych i 170 kamienic w Poznaniu. Po zakończeniu tegorocznej edycji łączna liczba przebadanych budynków jednorodzinnych wyniesie 5 tys. Do tego dochodzi 200 przebadanych kamienic.

Po każdej edycji akcji ponad 40 proc. jej uczestników decyduje się na przeprowadzenie inwestycji termomodernizacyjnej w domu. Większości z tych osób udaje się obniżyć rachunki za energię cieplną o 5-10 proc. rocznie.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (3)


qe

Komentarz #15043 dodany 2018-12-13 14:24:27

takie pomiary jako analiza porealizacyjna powinny być wykonane po każdej termomodernizacji budynków w PL


Krzysiek

Komentarz #15479 dodany 2019-01-12 13:18:42

Dopóki ludzie nie wymienią starych kopcących pieców i nie ocieplą domów problem dalej będzie trwał. Potwierdza to raport Politechniki Warszawskiej,


maks

Komentarz #15595 dodany 2019-01-19 21:19:53

Termomodernizacja jest bardzo ważna w walce ze smogiem. Aby była skuteczna styropian musi być dobrej jakości a wykonanie poprawne. Jakość styropianu kontroluje GUNB za pomocą wyrywkowych badań kontrolnych. Na podstawie publikowanych wyników można zweryfikować które materiały nie spełniają norm jakości

Reklama

ad2 odpady budowlane [04.11-03.12.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Smog i ochrona powietrza
css.php
Copyright © 2024