Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
sklep abrys

Smog i ochrona powietrza

Wpisy

Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Protest ekologów

Niemcy mają dość ekscesów aktywistów klimatycznych

Cele tak – metody nie: tak można spointować wyniki sondażu na temat protestów niemieckich aktywistów klimatycznych. Aż 86 proc. procent Niemców wyraża swój sprzeciw przeciw aktywistów. Szczególnie po tym, gdy ich protest opóźnił udzielenie pomocy ofierze wypadku.
Podpisanie umowy w ramach projektu Kolej Plus na Lubelszczyźnie

Nowe połączenia kolejowe i przywrócenie już zamkniętych na Lubelszczyźnie

PKP Polskie Linie Kolejowe SA oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego umów na realizację projektów z rządowego programu Kolej Plus do 2029 r. Lubelszczyzna to największy beneficjent programu, szacowana wartość pięciu inwestycji w tym regionie to prawie 3,5 mld zł.
Teren przyszłego parku w katowickim Wełnowcu

48 milionów na budowę czterech nowych parków Katowicach

Trwa postępowanie przetargowe na stworzenie czterech parków i modernizację części Katowickiego Parku Leśnego o łącznej powierzchni ponad 20 hektarów.
Antonio Guterres

COP27: albo będzie współpraca, albo zginiemy w piekle klimatycznym

Jesteśmy obecnie na autostradzie do "piekła klimatycznego", trzymając nogę na pedale gazu. Ludzkość ma wybór: współpracować albo zginąć – powiedział sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres otwierając konferencję ONZ w sprawie zmian klimatu (COP27) w egipskim Szarm el-Szejk.

Nowa Ruda liderem. Oto najnowszy ranking najbardziej smogowych miejscowości w Polsce

Polski Alarm Smogowy opublikował najnowszy ranking najbardziej smogowych miejscowości w Polsce. Nowa Ruda to nowy smogowy lider. To dolnośląskie miasto zwyciężyło we wszystkich trzech kategoriach. Tuż za Nową Rudą uplasowały się małopolskie miejscowości: Nowy Targ i Sucha Beskidzka. Na listę smogowych rekordzistów trafiły aż trzy uzdrowiska – Rabka Zdrój (województwo małopolskie), Szczawno-Zdrój (województwo dolnośląskie) i Goczałkowice-Zdrój (województwo śląskie). Dane do rankingu pochodzą z pomiarów Głównego Inspektoratu Ochrony środowiska i obejmują 2021 rok.

Popiół jako kolejna frakcja odpadów. Od stycznia w systemie zbiórki selektywnej

Od 1 stycznia 2023 r. mieszkańcy Mławy będą mieli obowiązek selektywnego zbierania popiołu pochodzącego z palenisk źródeł ciepła na paliwa stałe. Popiół będzie traktowany jako kolejna frakcja odpadów, a do jego gromadzenia będą służyły pojemniki w kolorze szarym - poinformował Urząd Miasta.
css.php