Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Makita Baner A [26.01-01.02.23]

Smog i ochrona powietrza

Wpisy

ekotech BANER D [19.01-07.03.23]
Zobacz wszystkie wydarzenia

Wpisy

Min. Moskwa: nie wykluczamy dofinansowywania pomp ciepła dla użytkowników gazu

- Nie wykluczamy dofinansowywania pomp ciepła dla użytkowników gazu sieciowego - mówiła minister klimatu Anna Moskwa w poniedziałek w RMF FM. Zaznaczyła, że przyspiesza program Czyste Powietrze, który ma pozwolić wyeliminować węgiel jako źródło ogrzewania w gospodarstwach domowych.

NFOŚiGW. Niemal 12 mld zł na projekty środowiskowe w 2023 r. To pieniądze na zmniejszenie emisji, oczyszczanie ścieków i...

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w 2023 r. na projekty środowiskowe w tym energetyczne ma wydać ok. 11,8 mld zł ze środków własnych - poinformował PAP Fundusz. Na dotacje przeznaczonych będzie ponad 8 mld zł.
Autobusy Mobilis

Mobilis wkracza do Bydgoszczy

Od Nowego Roku Bydgoszcz jest czwartym miastem w którym autobusy komunikacji miejskiej obsługiwane są przez firmę Mobilis. Będzie ona obsługiwać 11 linii autobusowych w mieście, czyli jedną czwartą wszystkich linii dziennych.

Zmiany w Programie Priorytetowym Czyste Powietrze

Z początkiem 2023 roku w życie wejdzie nowa wersja Programu Priorytetowego Czyste Powietrze, w której zaplanowano szereg zmian zwiększających przystępność Programu dla potencjalnych Beneficjentów. Wprowadzone zmiany mają na celu zwiększenie dostępności Programu dla potencjalnych Beneficjentów, a tym samym zwiększenie liczby osób korzystających z Programu. 

Wielkopolska do 2040 roku chce być regionem zeroemisyjnym

- W 2040 r. chcemy w Wielkopolsce zrealizować ideę zeroemisyjności; za 60 proc. emisji gazów cieplarnianych województwa odpowiada Wielkopolska Wschodnia – oświadczył marszałek wielkopolski Marek Woźniak. Osiągnięciu przez region neutralności klimatycznej służyć ma zainaugurowany w środę projekt.
Podpisanie umowy na budowę ITPO Suwałki

Suwałki z umową na budowę własnej ITPO

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Przedsiębiorstwem Gospodarki Odpadami w Suwałkach podpisało umowę na udzielenia dotacji oraz pożyczki na budowę Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów (ITPO).
css.php