Reklama

AD1A PTAK GARDEN WARSAW EXPO [19.11-19.12.24]

Ponad 2 tys. śniętych ryb. Trwa kontrola oczyszczalni ścieków

Ponad 2 tys. śniętych ryb. Trwa kontrola oczyszczalni ścieków
ko
20.06.2019, o godz. 10:46
czas czytania: około 1 minuty
0

Nie przyducha, ale prawdopodobnie skażenie było przyczyną śnięcia ponad 2000 ryb w jeziorze Jamno na Pomorzu Zachodnim. Usunęli je pracownicy zarządu zlewni w Koszalinie. Trwa kontrola WIOŚ.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1a regionalne Radomsko [31.10 – 2.12.2024]

– W tej chwili udało się wykluczyć przyduchę i zbyt małą ilość tlenu oraz wystąpienie sinic – mówi Radio Tok FM Michał Kaczmarek z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie. – WIOŚ bada tę sprawę pod kątem ewentualnego zanieczyszczenia wody na wysokości cieku Dzierżęcinka. Widziano tam dziwną substancją, ciemną błotną wręcz – informuje Kaczmarek.

Wygląda na to, że to nieszczelność w okolicznej oczyszczalni ścieków była przyczyną zanieczyszczenia. Jezioro Jamno raczej służy kajakarzom i żeglarzom niż plażowiczom, ale służby uspokajają. – W tym momencie możemy powiedzieć, że jezioro jest już czyste. Chociaż pora roku powoduje, że jeszcze przez kilka dni będzie ono dochodzić do równowagi ekologicznej – twierdzi Kaczmarek. Nadal mogą być z niego wyławiane pojedyncze śnięte ryby.

Zachodniopomorski WIOŚ rozpoczął kontrolę w Oczyszczalni Ścieków “Jamno”. Na taką decyzję miały wpłynąć wstępne wyniki badań z próbek wody pobranych z ujścia rzeki Dzierżęcinki wpływającej do jeziora Jamno. Wskazały one na “dużą koncentrację związków azotu”.

zródło: TokFM

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

AD3B WK BDO OSADY ŚCIEKOWE WBINAR [19.11-28.11.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 odpady budowlane [04.11-03.12.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024