Reklama

AD1 Regionalne Leszno [05.11 – 25.11.2024]

Hermetyczna hala dojrzewania stabilizatu w Tczewie ukończona

Hermetyczna hala dojrzewania stabilizatu w Tczewie ukończona
dom
24.06.2019, o godz. 16:03
czas czytania: około 2 minut
2

Dobiegła końca budowa hermetycznej hali dojrzewania stabilizatu na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych w Tczewie.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B BDO zamknięcie roku [14.10-22.11.24]

Halę wyposażono w nowoczesną instalację do dezodoryzacji powietrza. Przeprowadzono rozruch i próby technologiczne maszyn oraz urządzeń wchodzących w skład całej instalacji. Odbyły się także szkolenia dla pracowników zakładu w zakresie działania i obsługi linii technologicznej.

– Jesteśmy zadowoleni, że prace instalacyjne zakończyły się zgodnie z planem. Ważne było, aby nowy obiekt powstał jak najszybciej, gdyż budowany był z myślą o mieszkańcach Tczewa i okolic. Dzięki zastosowanej w nim technologii, ograniczymy przedostawanie się do atmosfery uciążliwych zapachów, a także zwiększymy ilość odpadów biodegradowalnych, które będą mogły być poddawane w naszym zakładzie recyclingowi – mówi Marcin Cejer, prezes ZUOS Tczew.

Proces oczyszczania powietrza w nowo wybudowanej hali dojrzewania stabilizatu przebiega wieloetapowo. Zanieczyszczone powietrze z hali zasysane jest do skrubera chemicznego, w którym usuwane są związki amoniaku. Następnie powietrze przepływa przez segment lamp promieniowania UV, które niszczą większość substancji złowonnych. W końcowym etapie pozostałe substancje złowonne są wychwytywane przez filtr węglowy. Dzięki wykorzystanej technologii oczyszczania powietrza, uciążliwe zapachy przedostające się do atmosfery są skutecznie minimalizowane.

W skład projektu, który jest współfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wchodzi także budowa segmentu do podawania odpadów biodegradowalnych oraz unowocześnienie Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (tzw. PSZOK-ów) w Stegnie i Tczewie. Wartość całego projektu to ok. 14,6 mln zł netto. Duża część, bo aż 9,9 mln zł netto pochodziło z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (2)


Markos

Komentarz #18187 dodany 2019-06-24 22:06:54

Substancje złowonne :) Co to za nowomowa?

gość

Komentarz #18190 dodany 2019-06-25 13:04:29

Markos napisał/a:

Substancje złowonne :) Co to za nowomowa?

Nowomowa? To powszechne określenie w branży.

Reklama

ad2 odpady budowlane [04.11-03.12.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2024