Reklama

AD1A PTAK GARDEN WARSAW EXPO [19.11-19.12.24]

Zalewane ulice miasta. Jak unikać podtopień?

Zalewane ulice miasta. Jak unikać podtopień?
szp
16.07.2020, o godz. 9:34
czas czytania: około 2 minut
0

Mieszkańcy Gniezna skarżą się, że podczas mniejszych i większych deszczów woda zalewa ich piwnice. Czy miejskie przedsiębiorstwo wodociągowe znajdzie rozwiązanie?

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1a regionalne Radomsko [31.10 – 2.12.2024]

O interwencjach mieszkańców poinformował portal gniezno.naszemiasto.pl, który informuje o kolejnych awariach sieci wodociągowej. Opozycyjni radni obarczają winą władze miasta zarzucają niedofinansowanie inwestycji właśnie w sieć wod-kan.

Jan Kaliski, kierownik Wydziału Technicznego i Obsługi Odbiorcy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie uważa przyczyną zalewania piwnic w trakcie opadów atmosferycznych, w znacznym stopniu są podłączenia instalacji deszczowych z nieruchomości (np. rur spustowych z dachów lub utwardzeń posesji) do sieci kanalizacji sanitarnej. Mówią krótko: winne są niedozwolone działania mieszkańców.

Plany inwestycyjne PWiK zakładają przebudowę układu odprowadzania ścieków z zachodniej części miasta poprzez budowę nowego kolektora, który ma odciążyć system kanalizacji w centrum miasta. Inwestycja jest właśnie realizowana. Kolejne, czyli przebudowa fragmentu kanalizacji w mieście wynikająca ze złego stanu kolektora, jest w planach na lata 2022-2024.

Jak niwelować skutki powodzi, zalań i podtopień? Powiedzą o tym prelegenci bezpłatnego webinarium, które odbędzie się w środę, 22 lipca.

 

Przedstawiciele PWiK mówią, że awarie to efekt złego stanu techniczego starszych fragmentów sieci, a przede wszystkim na przyłączach do poszczególnych nieruchomości.

Te argumenty odpierają sami mieszkańcy. – Prawda jest taka, że przez ostatnich kilkanaście lat pobudowanych zostało ileś nowych zakładów, domów a nie idzie za tym rozbudowa sieci, która ma przecież ograniczoną pojemność. Na dodatek tam gdzie kiedyś były pola, łąki teraz są kamienne pustynie a w te wody opadowe nie wsiąkną. Woda spływa zatem do kanalizacji i kółko się zamyka – uważa.

Źródło: gniezno.naszemiasto.pl

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

AD3B WK BDO OSADY ŚCIEKOWE WBINAR [19.11-28.11.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 odpady budowlane [04.11-03.12.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024