Tradycyjnie pod koniec kwietnia w Warszawie odbyła się ogólnopolska konferencja na temat zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, współorganizowana przez Abrys i CECED Polska. Spotkanie po raz kolejny cieszyło się sporym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział prawie 200 osób reprezentujących praktycznie wszystkie podmioty zaangażowane w realizację ustawy o zużytym sprzęcie. Wydaje się, że ta coroczna konferencja wyrosła na największą i najważniejszą dotyczącą recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE).
Po prawie półtorarocznym okresie obowiązywania ustawy, skupiono się na jej praktycznym funkcjonowaniu w Polsce. Konferencja była podzielona na trzy sesje. Całość prowadził dyrektor Generalny CECED Polska, Wojciech Konecki, a po każdej sesji odbywały się podsumowujące panele dyskusyjne.
W pierwszej sesji Małgorzata Tomczak z GIOŚ omawiała rejestrację podmiotów w centralnym rejestrze i problemy z tym związane. Profesor Andrzej Kraszewski z Politechniki Warszawskiej przedstawił braki w ustawie i sugerował kierunki zmian, które powinna uwzględniać nowelizacja. Kinga Kulesza z MŚ ogólnie zasygnalizowała możliwe zmiany, jakie pojawić się powinny w przygotowywanej nowelizacji ustawy. Zarówno prelegenci, jak i pozostali uczestnicy spotkania żałowali, że projekt nowelizacji nie ukazał się przed konferencją.
W sesji drugiej samorządowcy prezentowali osiągnięcia w zakresie organizowania zbiórki i odzysku ZSEE, ale zwracali także uwagę na poja...