Legenda mówi, że w XII w. dwaj bracia, Byd i Gost, po długich poszukiwaniach znaleźli miejsce, które urzekło ich pięknem rzeki i roślinności. Osiedlili się tam, a powstały gród nazwali Bydgost. Do dziś „perełką” miasta jest Kanał Bydgoski, a śluzy stanowią unikatowe przykłady urządzeń hydrotechnicznych. Stały się one symbolem Bydgoszczy, podobnie jak związane z wodą Targi Wod-Kan.

Dla branży to czas szczególny, gdyż ta coroczna impreza jest okazją nie tylko do prezentacji produktów, ale przede wszystkim do zawierania nowych kontraktów. W tym roku honorowy patronat nad Targami Wod-Kan w Bydgoszczy (29-31 maja) sprawowali minister rozwoju regionalnego, Grażyna Gęsicka, oraz minister środowiska, Jan Szyszko. To była szczególna, bo piętnasta, jubileuszowa edycja Targów. Jednocześnie Stanisław Drzewiecki, prezes Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”, podkreślił: – Obchodzimy podwójną rocznicę, bo to właśnie w Bydgoszczy 80 lat temu zorganizowano pierwszą w Polsce wystawę wodociągowo-kanalizacyjną. Tegoroczna liczba wystawców to swoisty rekord, będący odzwierciedleniem sytuacji w branży. To wynik ogromnego programu inwestycyjnego, który wiąże się z naszym członkostwem w Unii Europejskiej.

Nagrodzeni poszli… w tango
Tegoroczne targowe nagrody wręczone zostały w… rytmie tanga. To właśnie ta linia melodyczna towarzyszyła jubileuszowej uroczystości w Filharmonii Pomorskiej, miejscu, gdzie akustyka jest jed...