140 projektów małych ogrodów
Andrew Wilson
Wydawnictwo MUZA
W książce zaprezentowano ok. 140 projektów zagospodarowania niewielkich przestrzeni. Koncepcje zostały przedstawione w postaci opisu i planu, co pozwala zrozumieć układ całości. Nie zabrakło też dodatkowych rysunków i fotografii, podkreślających istotne elementy założenia. Przy poszczególnych projektach znajdują się komentarze ich twórców, którzy wyjaśniają swoje zamiary i opisują problemy pojawiające się przy projektowaniu. W rozdziałach książki można znaleźć m.in. projekty ogrodów: formalnych, nieformalnych, dachowych czy też pokoi ogrodowych.
 
Rośliny do zadań specjalnych
pod red. Moniki Drozdek
Oficyna Wydawnicza Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie
Publikacja jest pracą zbiorową, składającą się z 29 artykułów autorstwa 33 ekspertów, reprezentujących polskie ośrodki naukowe i firmy z branży ogrodniczej. Są to specjaliści m.in. z takich dziedzin jak: architektura krajobrazu, botanika, dendrologia, ogrodnictwo czy inżynieria środowiska. Poszczególne prace zostały zgrupowane w trzech rozdziałach dotyczących: zastosowania wybranych grup roślin w praktyce, kształtowania wnętrz architektoniczno-krajobrazowych oraz krajobrazu otwartego. Książka przeznaczona jest dla projektantów przestrzeni, a także wszystkich miłośników roślin.
 
Jak czytać ogrody
Lorraine Harrison
Wydawnictwo Arkady
Książka stanowi krótki kurs historii ogrodów. Napisana została z myślą o osobach lubiących spacery wśród zieleni, które chciałyby zgłębić historię poszczególnych założeń, począwszy od niewielkich ogrodów przydomowych, na wielkich parkach miejskich kończąc. Celem publikacji jest przekazanie wiedzy, która pomoże dostrzec i określić różne wpływy historyczne, źródła i style, przejawiające w poszczególnych założeniach. Liczne fotografie i ryciny zwracają uwagę na charakterystyczne cechy i elementy ogrodów, pozwalając rozpoznać i nazwać typ obserwowanego założenia.