? Odkąd taki system rzeczywiście funkcjonuje i sprawdza się już w polskich miastach, otrzymujemy coraz więcej sygnałów świadczących o rosnącym zainteresowaniu takim rozwiązaniem ? mówi Tomasz Witkowski z firmy Bewa, będącej jednym z dostawców tego typu rozwiązań na krajowym rynku.

 

Podczas marcowej debaty w redakcji ?Przeglądu Komunalnego?, poświęconej pojemnikom na odpady w krajobrazie miasta, wspomniał Pan, że rynek pojemników podziemnych rozwija się dość powoli, a zainteresowanie tego typu rozwiązaniami jest nieco mniejsze niż początkowo można było oczekiwać. Czy pozytywne doświadczenia miast, które zdecydowały się wdrożyć takie rozwiązania, przekładają się na większe zainteresowanie innych potencjalnych odbiorców?

Oczywiście, inwestycje, jakie do tej pory zostały zrealizowane ? czy to w Olsztynie, Złocieńcu na Pomorzu, czy też w naszej rodzimej Szprotawie ? są dowodem na to, że coraz większe grono odbiorców zaczyna dostrzegać zalety pojemników podziemnych. Są to rozwiązania nowoczesne, innowacyjne, a do tego bardzo estetyczne i proste w użyciu. Teraz, kiedy ten system rzeczywiście funkcjonuje i sprawdza się już także w polskich miastach, otrzymujemy coraz więcej sygnałów świadczących o rosnącym zainteresowaniu takim rozwiązaniem.

Co dziś może powstrzymywać zarządzających gospodarką odpadami przed inwestowaniem w tego typu rozwiązania? Koszty, przepisy, inne bariery?

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?