Architekt uzdrawiania krajobrazu
Język architektury krajobrazu XXI w. powinien być realistycznym odbiciem sposobów utrzymania powiązań między człowiekiem a naturą. Według Rainera Schmidta, celem projektowania jest znalezienie rozwiązań będących odpowiedzią na problemy naszych czasów.
W oczach architekta krajobrazu Rainera Schmidta wolna przestrzeń miasta zyskuje na znaczeniu, gdyż stanowi jedyny łącznik między krajobrazem a miastem. Tworzone przez niemieckiego architekta koncepcje krajobrazu są silne, dominujące, jednocześnie bliskie naturze i kulturze społeczeństwa.
Początki kariery
Rainer Schmidt urodził się w 1954 r. w mieście Gelsenkirchen, położonym w zachodniej części Niemiec, połączonym z Renem kanałem Ren-Herne. Przygodę z ogrodnictwem i architekturą krajobrazu Rainer rozpoczął w latach 1972-1975, kiedy stworzył pierwsze projekty. Praca zainspirowała go do dalszego rozwoju w kierunku kształtowania przestrzeni. W latach 1975-1980 podjął kierunkowe studia na Uniwersytecie Hochschule Weihenstephan we Freisingu. Po ukończeniu studiów w 1980 r. Rainer Schmidt rozpoczął swoją karierę jako architekt krajobrazu w biurze braci Gottfrieda i Antona Hansjakoba ? doświadczonej pracowni założonej w 1962 r. w Monachium, gdzie awansował na starszego architekta krajobrazu i kierownika działu.
W 1991 roku Schmidt podjął decyzję o założeniu własnego, międzynarodowego biura arc...