Praktyczne aspekty zarządzania składowiskami odpadów
Choć wytyczne UE oraz polskie prawodawstwo zmierzają do ograniczenia roli składowisk odpadów, to wciąż odgrywają one swoją rolę w systemie gospodarki odpadami. W dniach 5-7 marca br. w Szklarskiej Porębie będzie miało miejsce najdłużej cyklicznie odbywające się spotkanie, na którym będzie omawiany temat składowisk. Bogaty program merytoryczny, warsztaty zarządzania takimi obiektami w sytuacjach kryzysowych i liczne atrakcje czekają na uczestników.
Konferencja ?Eksploatacja i rekultywacja składowisk odpadów? to niemal od trzech dekad przestrzeń transferu wiedzy i wymiany doświadczeń pomiędzy osobami zajmującymi się eksploatacją składowisk odpadów a światem nauki i biznesu. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w ciekawym momencie wejścia w życie zmian Ustawy z 20 lipca 2018 roku o odpadach i niektórych innych ustaw.
Złożona problematyka
Na spotkaniu omawiany będzie szereg ważnych i ciekawych zagadnień. Poza zmianami prawnymi eksperci poruszą problematykę rekultywacji składowisk na konkretnych przykładach. Przedstawimy m.in. projekt LUMAT, czyli rewitalizację hałdy pocynkowej w Rudzie Śląskiej a także składowisko kwaśnych smół porafinacyjnych (tzw. Doły Kwasowe) po rafinerii w Czechowicach-Dziedzicach. Omówimy bieżące problemy eksploatacji składowisk, takie jak odory, skarpy, ptactwo i odcieki. Kilka wystąpień będzie poświęconych kwestii biogazu składowiskowego, m.in. systemów wsparcia dla biogazu zgodnie z nową ...