Reklama

AD1A KUBOTA [02.09-30.09.24]

Warszawa. Park Praski jak nowy

Warszawa. Park Praski jak nowy
17.06.2022, o godz. 10:43
czas czytania: około 2 minut
0

Zakończyła się modernizacja Parku Praskiego. Zlikwidowano bariery architektoniczne dla osób z niepełnosprawnościami, alejki mają nową powierzchnię i wyremontowano plac z Żyrafą, gdzie dzieci będą mogły chłodzić się latem przy zamgławiaczu, a także korzystać z gier terenowych.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B KUBOTA [02.09-30.09.24]

W Parku Praskim powstały nowe alejki z nawierzchni mineralnej (ok. 13 000 m2), a dla miłośników deskorolek czy hulajnóg aleja okalająca park została pokryta nową nawierzchnią asfaltową. Ponadto odnowiono chodnik wzdłuż al. Solidarności, plac przy muszli koncertowej oraz zlikwidowano schody w okolicy placu zabaw i zbudowano pochylnię przy schodach od ul. Ratuszowej.

Zmiany zaszły też od ul. Wybrzeże Helskie – do wejścia prowadzi nowa alejka, a schody wyremontowano. Odnowioną alejką można spacerować także w kierunku skrzyżowania al. Solidarności i ul. Jagiellońskiej.

Zmiany na placu z Żyrafą

Nowym elementem parku jest zamgławiacz na placu z Żyrafą wykonany z płyt granitowych, na którym oprócz chłodzącej atrakcji są wygrawerowane gry terenowe dla dzieci. To realizacja pomysłu mieszkańców z budżetu obywatelskiego. Dodatkowo entuzjaści gry w szachy mogą skorzystać ze stolików do gry. Wokół placu z Żyrafą i placu zabaw pojawiły się też elementy dekoracyjne wykonane z drewna dębowego.

Nasadzenia i mała architektura

Podwójna aleja od strony al. Solidarności została zwieńczona małym placykiem, gdzie zostały zamontowane nowe meble miejskie i donice, w których posadzono trzmielinę oskrzydloną, byliny i trawy ozdobne. A na placyku zasadzono trzy głogi.

Warto dodać, że w parku zamontowano 140 nowych koszy na śmieci i cztery zestawy stojaków rowerowych. Ponadto mieszkańcy mogą odpocząć na 180 nowych Ławkach Warszawskich, które pojawiły się tu pod koniec 2020 r.

Każde drzewo z arbotagiem

Modernizacja parku rozpoczęła się w 2019 r. W ramach budżetu obywatelskiego plac zabaw dostosowano do dzieci z niepełnosprawnościami, następnie postawiono drewniane urządzenia z drewna. Ponadto przeprowadzono inwentaryzację drzewostanu – każde drzewo ma specjalną tabliczkę z numerem, tzw. arbotag, który umożliwia sprawdzenie podstawowych danych drzewa w serwisie m.st. Warszawy (mapa.um.warszawa.pl).

Przebudowę parku stołeczny nadzorował Zarząd Zieleni, a prace prowadzone były w uzgodnieniu z Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad3b zm MSO [12.08-16.10.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024