Reklama

AD1A PTAK GARDEN WARSAW EXPO [19.11-19.12.24]

Długoterminowy kontrakt na dostawę energii z fotowoltaiki

Długoterminowy kontrakt na dostawę energii z fotowoltaiki
cza/PAP
05.11.2022, o godz. 9:29
czas czytania: około 1 minuty
0

KGHM podpisał z firmą Projekt Solartechnik długoterminowy kontrakt na dostawę energii z elektrowni fotowoltaicznej. Zakup dotyczy całej energii, która zostanie wytworzona w nowej elektrowni słonecznej Żuki w województwie wielkopolskim. Moc siłowni wyniesie 5,2 MW.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1 Regionalne Leszno [05.11 – 25.11.2024]

Podpisana przez KGHM umowa Corporate Power Purchase Agreement (cPPA), to długoterminowy kontrakt z gwarancją ceny na czas jego obowiązywania. Umowa zakłada dostawę energii już w 2023 r.

10 tys. modułów fotowoltaicznych

Miedziowa spółka kupi całą energię wytwarzaną w nowobudowanej elektrowni słonecznej Żuki w województwie wielkopolskim. Siłownia będzie składać się z blisko 10 tys. modułów fotowoltaicznych, a jej moc wyniesie 5,2 MW. Inwestycja w energię z Odnawialnych Źródeł Energii stanowi kolejny krok miedziowej spółki w celu dywersyfikacji źródeł dostarczanej energii – podkreślono w komunikacie otrzymanym przez PAP z KGHM. Formuła współpracy z Projekt Solartechnik nie jest częstą praktyką na krajowym rynku energii. Tymczasem pozwala ona realnie nabywać zieloną energię u źródła, czyli w miejscu jej wytworzenia.

KGHM planuje do 2030 r. połowę zużywanej energii dostarczyć ze źródeł własnych, w tym z OZE. Dotyczy to również planów inwestycyjnych związanych m.in. z transformacją. Firma złożyła do Państwowej Agencji Atomistyki wniosek o ocenę technologii dotyczące wdrożenia małych reaktorów modułowych (SMR) w kraju.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 odpady budowlane [04.11-03.12.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024