PFR: źródło finansowania innowacyjnych inwestycji
Rozwój gospodarki odpadami wymaga nieustannych inwestycji. Na tyle kosztownych, że budżety – nie tylko samych firm komunalnych, ale też gmin czy ich związków – ich nie udźwigną. Pozostają źródła zewnętrzne.
Na szczęście, te źródła pozostają dostępne. Liczne instytucje polskie i unijne oferują wiele rozmaitych programów pomocowych, grantów, dotacji i pożyczek. Na rynku coraz istotniejszą rolę odgrywa Polski Fundusz Rozwoju. Jego oferta warta jest rozważenia, szczególnie gdy chodzi o najbardziej innowacyjne technologie.
O Polskim Funduszu Rozwoju
Polski Fundusz Rozwoju to grupa instytucji finansowych i doradczych dla przedsiębiorców, samorządów i osób prywatnych, inwestująca w zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy kraju. Priorytetami są inwestycje infrastrukturalne, innowacje, rozwój przedsiębiorczości, eksport i ekspansja zagraniczna polskich przedsiębiorstw i wsparcie samorządów. W ramach tego ostatniego priorytetu PFR finansuje zadania użyteczności publicznej i zadania własne jednostek samorządu terytorialnego (JST), w tym głównie drogi, ulice, mosty, sektor wodociągowo-kanalizacyjny, infrastruktura społeczna, gospodarka odpadami, transport zbiorowy, ciepłownictwo i ochrona zdrowia.
Gospodarka odpadami ni...