Port Lotniczy Łódź i firma ALL4JETS planują współpracę, w ramach której na łódzkim lotnisku, na obszarze ok. 1 ha powstanie nowoczesny hangar do obsługi technicznej samolotów. Do uruchomienia tej działalności niezbędna będzie przebudowa drogi kołowania i rozbudowa płyty postojowej.
List intencyjny i budowa hangaru
Powstaną nowe miejsca pracy
Jak wyjaśniła prezes zarządu łódzkiego portu lotniczego Anna Midera, celem inwestycji jest zwiększenie funkcjonalności lotniska i efektywne wykorzystanie jego potencjału. Obie strony porozumienia wzięły pod uwagę położenie lotniska w centrum Polski i szybki dostęp do dróg ekspresowych i autostrad, jakim dysponuje.
Midera uważa, że współpraca z nowym partnerem oznacza rozwój infrastruktury technicznej łódzkiego lotniska i stworzenie wielu nowych miejsc pracy. ALL4JETS świadczy usługi z zakresu obsługi technicznej samolotów, w tym przeglądy techniczne, konserwację oraz demontaż samolotów.
– Chcemy, aby Łódź stała się kluczowym ośrodkiem technicznej obsługi statków powietrznych w regionie. Inwestycja w nowe zaplecze na terenie lotniska to dla nas strategiczny krok – podkreślił prezes zarządu ALL4JETS TECHNICS Andrzej Niderla. Zakończenie budowy i uruchomienie hangaru planowane jest w III kwartale 2026 roku.
Współpraca ze szkołami technicznymi
Andrzej Niderla zaznaczył, że inwestycja będzie wiązała się nie tylko z tworzeniem nowych miejsc pracy, ale także ze współpracą ze szkołami technicznymi z regionu łódzkiego – zarówno średnimi, jak i wyższymi.
Z lotniska w Łodzi można polecieć przez cały rok liniami rejsowymi do Alicante, Brukseli, Dublina, Londynu, Mediolanu i Malagi. Do końca października można korzystać z połączenia do East Midlands, które następnie zostanie zastąpione przez loty do Birmingham. W minionym sezonie letnim z łódzkiego lotniska odbywały się czartery organizowane przez biura podróży do Turcji (Antalya, Bodrum), Bułgarii, Tunezji, Grecji (Kreta, Rodos, Zakynthos).
Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta tylko w I półroczu tego roku obsłużył prawie 200 tys. podróżnych; w całym 2023 roku było ich ponad 350 tys.
Komentarze (0)