Reklama

AD1A PTAK GARDEN WARSAW EXPO [19.11-19.12.24]

Ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu Forum Regionalnej Gospodarki Komunalnej. Gdzie się odbędzie?

Ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu Forum Regionalnej Gospodarki Komunalnej. Gdzie się odbędzie?
Judyta Więcławska
21.11.2024, o godz. 12:16
czas czytania: około 3 minut
0

Ostatnie w tym roku Forum Regionalnej Gospodarki Komunalnej odbędzie się w Radomsku 3-4 grudnia 2024 r. To okazja by przedstawiciele branży porozmawiali o priorytetowych obszarach inwestycyjnych dla przedsiębiorstw komunalnych w woj. łódzkim, z uwzględnieniem modernizacji infrastruktury, rozwoju technologicznego i ochrony środowiska.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1 Regionalne Leszno [05.11 – 25.11.2024]

Na zwieńczenie roku, po edycjach m.in. w Mikołajkach, Bolesławcu i Katowicach, tym razem zapraszamy Państwa do Radomska, gdzie w dniach 3-4 grudnia przedstawiciele branży będą mieli okazję porozmawiać o możliwościach rozwoju sektora gospodarki komunalnej w regionie i zwiedzić Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Płoszowie.

Bogaty program wydarzeń

Kolejna edycja Forum zapowiada się intensywnie. Rozmawiać będziemy o priorytetowych obszarach inwestycyjnych dla przedsiębiorstw komunalnych w regionie, z uwzględnieniem modernizacji infrastruktury, rozwoju technologicznego i ochrony środowiska. W ramach Forum zostanie omówiony aktualny stan gospodarki komunalnej w regionie i perspektywy na przyszłość. Będzie także mowa o aktualnych i przyszłych programach finansowania inwestycji w sektorze. Oprócz tego poznamy case study Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku, który jest współorganizatorem wydarzenia. 

– Podczas wydarzenia zapoznamy Państwa ze specyfiką funkcjonowania naszego przedsiębiorstwa – nowoczesnej firmy, którą w ostatnich, trudnych latach wraz z załogą staramy się rozwijać w symbiozie ze środowiskiem i lokalną społecznością. Stąd nieustanne wysiłki, by nasze usługi w coraz większym stopniu zaspokajały rosnące potrzeby odbiorców. Za nami duże inwestycje: nowe ujęcie wody, rozbudowa Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych, do którego Państwa zaprosimy. Obecnie modernizujemy Zakład Ciepłowniczy, zastępując węgiel innymi źródłami energii, w tym paliwem alternatywnym pochodzącym z wytworzonych przez mieszkańców odpadów. Naszym celem jest obniżka cen ciepła i odbioru odpadów dla mieszkańców, czyli zapewnienie im bezpieczeństwa energetycznego. – zapowiada Zbigniew Rybczyński, Prezes Zarządu PGK.

W programie Forum ujęto także kwestię możliwości pozyskania dotacji unijnych na Gospodarkę Obiegu Zamkniętego a także wpływ regulatora na politykę taryfową w branży wod-kan w regionie i konsekwencje dla przedsiębiorstw, jak i wyzwania branży wynikające
z wdrażania dyrektyw unijnych.

Dopełnieniem wystąpień zaproszonych gości będą dwie debaty eksperckie: “Wyzwania, wymogi, ramy prawne a lokalna rzeczywistość branży komunalnej” oraz “Szanse i bariery rozwojowe przedsiębiorstw komunalnych w regionie”. Podczas tej drugiej spróbujemy zidentyfikować główne trendy kształtujące przyszłość przedsiębiorstw komunalnych
w regionie, uwzględniając aspekty demograficzne, technologiczne, ekonomiczne, jak
i regulacyjne. – Z jakimi kluczowymi wyzwaniami borykają się przedsiębiorcy w związku z tymi trendami, biorąc pod uwagę zmiany klimatyczne, transformację cyfrową i rosnące oczekiwania społeczne? – pyta moderator debaty, Tomasz Szymkowiak, dyrektor ds. wydawnictw ABRYS.

Dialog w biznesie

– Dla pełnego ujęcia specyfiki regionu do udziału w wydarzeniu zdecydowaliśmy się zaprosić zarówno przedstawicieli samorządowych, jak i przedsiębiorców. Spotkanie dedykujemy całej branży komunalnej, dlatego w programie każdy znajdzie coś dla siebie. – zaznacza Judyta Więcławska, koordynatorka Forum.

Wśród gości Forum m.in.: Radosław Rzeźnik, zastępca dyrektora Departamentu Klimatu
i Środowiska, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Zbigniew Rybczyński, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku, Marcin Joppek, członek zarządu Związku Producentów Paliw z Opadów i Biomasy (ZPPOB), Ewa Florczyk, właścicielka Funds for future, Michał Rżanek, prezes zarządu Piotrkowskich Wodociągów
i Kanalizacji, Łukasz Dryja, kierownik Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Płoszowie.

Na zwieńczenie obrad zaplanowano kolację bankietową z open barem, grą w kręgle oraz zabawą taneczną z dj’em, która będzie doskonałą okazją do nawiązania i zacieśnienia relacji podmiotów działających w regionie.

Wizyta studyjna

Na 4 grudnia br. zaplanowano wizytę studyjną w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Płoszowie. Przedmiotem działalności ZUOK jest:
– mechaniczno-biologiczne przetwarzanie zmieszanych odpadów komunalnych – proces D13;
– sortowanie – przetwarzanie odpadów zmieszanych i odpadów pochodzących z selektywnej zbiórki odpadów – proces R12;
– biologiczne przetwarzanie frakcji ulegającej biodegradacji wydzielonej ze zmieszanych odpadów komunalnych oraz innych odpadów ulegających biodegradacji poprzez proces D8;
– biologiczne przetwarzanie bioodpadów i innych odpadów ulegających biodegradacji selektywnie zebranych – proces R3;
– wytwarzanie odpadów w ramach eksploatacji poszczególnych instalacji oraz prowadzonych procesów przetwarzania;
– eksploatacja składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne – proces D5;
– rekultywacja składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne – kwatery A faza I.

ZUOK
ZUOK
ZUOK

Szczegółowy program wydarzenia i zapisy: radomsko.abrys.pl.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 odpady budowlane [04.11-03.12.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2024