Nagroda przyznawana jest osobom oraz organizacjom, które swoją działalnością wnoszą trwały, ponadprzeciętny wkład w rozwój ochrony środowiska w Polsce, budowanie świadomości ekologicznej i promowanie zrównoważonego rozwoju. W tym roku Kapituła Konkursu, której przewodniczył były minister środowiska prof. Maciej Nowicki, zdecydowała o przyznaniu dwóch nagród głównych: w kategorii „Osobowość” oraz „Organizacja”. Statuetki wręczyli: prof. Maciej Nowicki, przewodniczący Kapituły, a także Zarząd firmy Abrys Magdalena Dutka i Robert Rosa. Nagrodę główną w kategorii indywidualnej otrzymał dr inż. Piotr Manczarski, kierownik Zespołu Gospodarki Odpadami na Politechnice Warszawskiej, jeden z najbardziej cenionych w kraju ekspertów w dziedzinie gospodarki odpadami. Laureat od blisko czterech dekad aktywnie współtworzy polski system ochrony środowiska. Łączy działalność naukową, dydaktyczną, projektową i ekspercką, wpływając na rozwój zarówno teorii, jak i praktyki w gospodarce odpadami. Jest autorem lub współautorem ponad 150 ekspertyz i opinii dla administracji rządowej i samorządowej oraz licznych publikacji naukowych. Pracował przy kluczowych dokumentach, strategiach i analizach, które stanowiły podstawę wielu zmian legislacyjnych. Drugą nagrodę Kapituła przyznała Związkowi Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć — ogólnopolskiej organizacji pozarządowej posiadającej status OPP. Statuetkę odebrała prezeska zarządu Joanna Furmaga-Stoczkiewicz. Polska Zielona Sieć zrzesza funda...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?