Kolejnej nagrody w konkursie nie byłoby bez zaangażowania Krajowej Izby Gospodarczej Przemysłu Spożywczego i Opakowań, która w ramach Porozumienia REKARTON finansowo i organizacyjnie wspiera zbieranie i recykling kartonów po napojach. To przykład partnerskiego podejścia, w którym odpowiedzialność producentów, zakładów komunalnych i mieszkańców przynosi realne efekty w postaci rosnących poziomów zbiórki i recyklingu. O wręczenie nagrody w tej kategorii poproszona została Julia Pokrywka-Broniecka, dyrektor generalna Krajowej Izby Gospodarczej Przemysłu Spożywczego i Opakowań. Decyzją komisji konkursowej nagrodę główną w kategorii „Rekordowy Karton” otrzymał Zakład Utylizacyjny w Gdańsku – podmiot, który od lat konsekwentnie łączy nowoczesną infrastrukturę przetwarzania odpadów z szeroko zakrojoną edukacją mieszkańców.

Kompleksowe działania

Zakład Utylizacyjny w Gdańsku zarządza systemem gospodarki odpadami w jednej z największych polskich aglomeracji, a osiągane wyniki w zakresie zbiórki i recyklingu opakowań wielomateriałowych są efektem sprawnie działającej sortowni, wysokiej jakości selektywnej zbiórki oraz świadomości mieszkańców. Zużyte kartony po napojach, trafiające do właściwego strumienia (żółty pojemnik/worek), są skutecznie wydzielane i przekazywane do recyklingu, co znacząco ogranicza ilość odpadów kierowanych do unieszkodliwiania. Równolegle ZUT prowadzi intensywne i innowacyjne działania edukacyjne, które bezpośrednio wspier...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?