– Czyszczenie zbiorników wyrównawczych, których zadaniem jest gromadzenie wody oraz regulowanie ciśnienia sieci z wykorzystaniem sił grawitacji, jest rutynowym działaniem, mającym na celu utrzymanie ich w należytym stanie oraz usunięcie powstającego biofilmu – tłumaczy Józef Natonek, prezes MPWiK.
Metoda ta polega na całościowym spryskaniu ścian, sufitów oraz podłóg zbiornika preparatem będącym mieszanką kwasów organicznych i nieorganicznych, który niszczy zgromadzony w zbiornikach biofilm.
– Dzieje się to poprzez oddzielenie biofilmu od powierzchni stałej i jego rozpuszczenie. Następnie całą powierzchnię spłukuje się wodą pod niewielkim ciśnieniem, odsłaniając czystą powłokę zbiornika, która jest wolna od mikroskopijnych organizmów – wyjaśnia Sławomir Grucel, rzecznik MPWiK. – Później zbiornik jest podawany dezynfekcji.
Jak zapewniają przedstawiciele francuskiej firmy Herli, środek czyszczący oraz dezynfekujący jest w zupełności bezpieczny dla ludzi. Posiada on zgodę i certyfikat unijny, a także polski wydany przez Państwowy Zakład Higieny.
źródło: jaworzno.pl
Komentarze (0)